Żołnierze w akcji ratowniczej. Gasili pożar, zabezpieczali wypadek samochodowy, udzielili pomocy zaginionym

2lbot ćwiczenia radzyń 2023
ćwiczenia Radzyń 2023 | fot. 2LBOT

Wybuch gazu, pożar w budynku szkoły, pożar lasu, wypadek samochodowy i zaginięcie osób w terenie leśnym. Z takimi zadaniami w ramach ćwiczeń ratowniczych Radzyń 2023 musieli zmierzyć się żołnierze z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz Zespół Zabezpieczenia Medycznego 2LBOT.

Ćwiczenia ratownicze „Radzyń 2023” z udziałem żołnierzy

w dniu 21 września w gminie Komarówka Podlaska, na terenie powiatu radzyńskiego, odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze o nazwie Radzyń-2023. W tych ćwiczeniach wzięli udział żołnierze 23. bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz Zespół Zabezpieczenia Medycznego 2. Lubelskiej Brygady OT. Głównymi zadaniami terytorialsów była pomoc medyczna dla poszkodowanych, zabezpieczenie i izolacja obszaru zdarzenia oraz działania poszukiwawcze mające na celu odnalezienie zaginionych osób.

Szczegóły: 22 września Dzień bez Samochodu. W Lublinie autobusem i trolejbusem bez biletu. Kto może skorzystać?

2lbot ćwiczenia radzyń 2023
ćwiczenia Radzyń 2023 | fot. 2LBOT

Ponad 200 zaangażowanych osób i sprzętu

Szkolenie zaangażowało około 200 osób, w tym funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, PCK, Pogotowia Ratunkowego, Lasów Państwowych, żołnierzy 19. Brygady Zmechanizowanej oraz specjalistów od zarządzania kryzysowego z administracji samorządowej. Organizatorem głównym ćwiczenia Radzyń-2023 był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz także: W sobotę mecz Motoru z Wisłą Kraków. Radny apeluje o darmowy parking dla kibiców posiadających bilety

2lbot ćwiczenia radzyń 2023
ćwiczenia Radzyń 2023 | fot. 2LBOT

Sprawdzenie gotowości służb na różne zdarzenia

Celem ćwiczenia było między innymi sprawdzenie gotowości służb do działań ratowniczych w obiektach użyteczności publicznej i obszarach leśnych w powiecie radzyńskim, doskonalenie taktyki prowadzenia tego rodzaju działań, udoskonalenie umiejętności organizacyjnych oraz ocena efektywności systemów łączności i współpracy między różnymi jednostkami.

Aktualne konkursy o vouchery

2lbot ćwiczenia radzyń 2023
ćwiczenia Radzyń 2023 | fot. 2LBOT

Po co przeprowadza się cykliczne szkolenia?

Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady OT od lat uczestniczą w takich ćwiczeniach, co pozwala im szybko i skutecznie reagować w przypadku rzeczywistych kryzysów i zapewniać wsparcie dla mieszkańców regionu oraz innych służb ratowniczych. Zgodnie z motto Obrony Terytorialnej „zawsze gotowi, zawsze blisko” oznacza, m.in. czujność i szybkość działania.

To cię zainteresuje:

2lbot ćwiczenia radzyń 2023
ćwiczenia Radzyń 2023 | fot. 2LBOT

Co sądzicie o działaniach OT w waszym regionie? Może sami służycie w takich jednostkach? Dajcie znać anonimowo w komentarzach pod artykułem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.