22 września Dzień bez Samochodu. W Lublinie autobusem i trolejbusem bez biletu. Kto może skorzystać?

Autobus elektryczny Solaris MPK Lublin na linii nr 7
Autobus elektryczny Solaris MPK Lublin na linii nr 7 | fot. Dominik Wąsik

W piątek, 22 września przypada Dzień bez Samochodu. Podobnie jak w ubiegłych latach w Lublinie podróżowanie komunikacją miejską będzie darmowe. Kto i na jakich liniach może skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i trolejbusami? Sprawdź szczegóły.

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego kulminacją jest Dzień bez Samochodu (22 września). Aby zachęcić do zrezygnowania tego dnia z samochodu, wiele samorządów umożliwia podróżowanie komunikacją miejską za darmo.

Zobacz także: Europejski Tydzień Mobilności Lublin 2023: piknik komunikacyjny, dzień bez samochodu [PROGRAM, ATRAKCJE]

22 września Dzień bez Samochodu. Darmowa komunikacja miejska

W piątek, 22 września podróżowanie komunikacją miejską będzie bezpłatne – nie trzeba będzie kasować wtedy biletów. Tego dnia ważny dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Zobacz również: Wrzesień w wyścigowym stylu! CARTMAX Kryty Tor Kartingowy gwarantuje niezapomniane emocje!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A dziękuję bardzo za autobus nawet za darmo!!! Dzisiejszy przejazd 20 z włączonym GRZANIEM mnie w tym uswiadczył!!!!!!