W sobotę mecz Motoru z Wisłą Kraków. Radny apeluje o darmowy parking dla kibiców posiadających bilety

Samochody zaparkowane wokół stadionu Arena Lublin
Samochody zaparkowane wokół stadionu Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Hitem 9. kolejki Fortuna 1. ligi będzie sobotnie starcie Motoru Lublin z Wisłą Kraków. Wiadomo już, że kibice gości nie będą mieli okazji obejrzeć go z trybun Areny Lublin. Radny Nowak apeluje do władz miasta o nieodpłatne udostępnienie parkingu dla kibiców posiadających bilety.

Mecz Motor – Wisła bez kibiców z Krakowa

W piątek 15 września zarząd Motoru Lublin wydał oświadczenie, w którym poinformował o podjętej decyzji w sprawie zbliżającego się spotkania z Wisłą Kraków, które odbędzie się już w sobotę 23 września o godz. 17:30 na stadionie Arena Lublin.

„Na podstawie historii spotkań oraz naruszenia porządku i zasad bezpieczeństwa podczas meczu Motor Lublin – Wisła Kraków w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, który miał miejsce 9 listopada 2022 r., gdzie nastąpiły uszkodzenia murawy Areny Lublin poprzez wrzucenie dużej ilości odpalonych rac w obręb pola karnego przez kibiców Wisły Kraków, zachodzą uzasadnione przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa życia i zdrowia uczestników lub przebiegu zaplanowanego meczu” – pisze klub w oświadczeniu.

Klub w oświadczeniu odnosi się również do zdarzeń, które miały miejsce podczas spotkania Motor Lublin – Górnik Łęczna, kiedy to kibice Górnika odpalili race, stroboskopy oraz świece dymne, a na końcu podpalili maskujące kombinezony na swoim sektorze, czego skutkiem było nałożenie na spółkę Motor Lublin S.A. kary pieniężnej w wysokości 15 tysięcy złotych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

„Klub musi zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji w sprawie obecności kibiców gości na meczach rozgrywanych na Arenie Lublin, kiedy ma uzasadnione podejrzenia co do ich niewłaściwego zachowania. Dlatego też (…) klub podjął decyzję o nieudostępnianiu sektora przeznaczonego dla kibiców TS Wisły Kraków na meczu Motor Lublin – Wisła Kraków w dniu 23 września 2023 r. w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi” – informuje klub.

Jest to już kolejna sytuacja w tym sezonie rozgrywkowym, gdzie kibice „Białej Gwiazdy” nie zostają wpuszczeni na stadion. Wcześniej tak samo postąpił GKS Tychy i Miedź Legnica.

Duże zainteresowanie meczem

Mimo braku gości, mecz Motoru Lublin z Wisłą Kraków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Według najświeższych danych (20.09.2023, godz. 14:00) na sobotnie spotkanie sprzedano już ponad 9 tys. biletów. Klub liczy, że uda się bardzo mocno zbliżyć do liczby 14 tys. sprzedanych biletów.

Bilety na mecz Motor Lublin – Wisła Kraków są dostępne na stronie bilety.motorlublin.eu i w Sklepie Kibica w Galerii Olimp.

Zobacz także: Krzesełka na stadionie Arena Lublin utworzą napis MOTOR. Miejska spółka znalazła sponsora, który pokryje koszty

Radny apeluje o darmowy parking dla kibiców

W związku z sobotnim meczem radny Marcin Nowak wystosował interpelację do władz miasta o udostępnienie w tym dniu nieodpłatnie parkingu Areny Lublin dla kibiców posiadających ważne bilety na mecz.

„Pragnę z całą wyrazistością podkreślić, że niniejszy mecz, będzie jednym z największych wydarzeń piłkarskich w Lublinie od kilkunastu lat, zaś liczba kibiców, którzy zadeklarowali udział w tym wydarzeniu, stanowić będzie jeden z największych wyników liczbowych ligowych spotkań od momentu budowy stadionu” – pisze radny Nowak w interpelacji.

Przypomnijmy, że od 1 lutego cały parking Areny Lublin jest objęty płatnym parkowaniem. Szczegóły: Duże zmiany dla parkujących pod stadionem Arena Lublin. Od 1 lutego rusza system płatnego parkowania

Zobacz również: Finał PGE Ekstraligi na telebimie! Niedzielny mecz Motor Lublin – Sparta Wrocław będzie można obejrzeć w oficjalnej strefie kibica

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.