Zmiana czasu 2023. Kiedy i jak przestawiamy zegarki na czas zimowy? [ZOBACZCIE SZCZEGÓŁY]

Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?
Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? | fot. Adobe Stock

Zmiana czasu 2023 na zimowy. W nocy z 28 na 29 października będziemy przestawiać zegarki i cofniemy wskazówki o godzinę. To oznacza godzinę snu więcej. Czy to ostatni raz, kiedy przestawiamy wskazówki? Przeczytajcie to poniżej.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2023

W tym roku zegarki przestawimy z czasu letniego na zimowy w październiku. Dokładnie chodzi o noc z 28 na 29 października (z soboty na niedzielę, z godziny 3 w nocy na 2). Oznacza to, że noc po zmianie czasu na zimowy będzie o godzinę dłuższa i będziemy spać dłużej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

W najbliższych latach nie zanosi się, że przez cały rok będzie obowiązywał jeden, ten sam czas. Wiadomo, że przez kolejne cztery lata na terenie Unii Europejskiej będzie obowiązywał czas zimowy i letni. Prace nad odejściem od zmian czasu zostały zawieszone na szczeblu europejskim jeszcze przed pandemią.

Kiedy zmiana czasu w 2024?

W 2024 roku zmiana czasu z zimowego na czas letni nastąpi w nocy z 30 na 31 marca, natomiast przejście z czasu letniego na czas zimowy będzie miało miejsce w nocy z 26 na 27 października.

Zmiana czasu – najważniejsze fakty:

  • Czas zmieniamy dwa razy w roku: raz na wiosnę i raz na jesień
  • 31 marca 2023 r. zegar zostanie przesunięty na godzinę 2:00 do 3:00, kiedy rozpocznie się czas letni
  • 27 października 2023 r. o godzinie 3:00 zegar zostanie cofnięty na 2:00, kiedy rozpocznie się czas zimowy

Zobacz także: Płaca minimalna w 2024. Będą dwie podwyżki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.