Lublin. Ruszyły zapisy na kursy redukujące punkty karne. Chętnych nie brakuje, ale tanio nie jest [CENA, ZAPISY]

WORD Lublin
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie prowadzi zapisy na kursy redukujące punkty karne. Chętnych nie brakuje, a na najbliższe kursy nie ma już wolnych miejsc. Wiemy, ile kosztuje udział w takim szkoleniu. Jeden taki kurs kasuje z konta kierowcy 6 punktów karnych.

Zmiany w punktach karnych 2023

W niedzielę 17 września 2023 r. w życie weszły nowe przepisy dla kierowców. Nowe przepisy dotyczące punktów karnych, są powrotem do zasad, które zmieniono przed rokiem. Przypominamy, że 17 września 2022 r. zostały one zaostrzone – wydłużono okres ważności punktów karnych do 2 lat, zlikwidowano również możliwość ich redukcji dzięki kursom.

Zmiana przepisów drogowych dotyczących punktów karnych przywraca możliwość redukcji ich liczby, poprzez odbycie kursu doszkalającego. Kierowcy będą mogli wziąć w nich raz na 6 miesięcy. Odbycie jednego kursu powoli zredukować do 6 punktów karnych. Szkolenia mogą odbywać się w wyłącznie w formie stacjonarnej i potrwają około 8 godzin.

Zmiana przepisów zmieniła również ważność otrzymanych punktów karnych – z dwóch lat do 1 roku od momentu opłacenia mandatu.

Terminy pierwszych kursów redukujących punkty karne w Lublinie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie opublikował pierwsze terminy kursów dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. W Lublinie kursy odbywać się będą w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy WORD przy ul. Grygowej 32. Szkolenie będzie trwało osiem godzin lekcyjnych po 45 minut.

 • 20 września (środa) – brak wolnych miejsc
 • 21 września (czwartek) – brak wolnych miejsc
 • 22 września (piątek) – brak wolnych miejsc
 • 23 września (sobota) – brak wolnych miejsc
 • 25 września (poniedziałek) – brak wolnych miejsc
 • 26 września (wtorek) – wolne miejsca

Stan na 19.09.2023, godz. 16:00

Jedna grupa to maksymalnie 15 osób.

Zobacz także: Podwyżka cen za egzaminy na prawo jazdy w WORD Lublin. Nowe stawki już obowiązują

Ile kosztuje kurs redukujący punkty karne?

Kurs szkolenia redukującego 6 punktów karnych kosztuje w Lublinie 950 złotych. Rok temu taki kurs kosztował 300 złotych. Na kurs zapisać można się wyłącznie telefonicznie. Należy zadzwonić pod jeden z numerów: 81 74 84 657, 81 74 68 401.

Kto może wziąć udział w kursie redukującym punkty karne?

Wymagania wobec kandydatów:

 • nieprzekroczony limit 24 punktów karnych za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym,
 • posiadanie prawa jazdy nie krócej niż 1 rok,
 • w szkoleniu można uczestniczyć raz na 6 miesięcy (nie częściej).

Program zajęć – kurs redukujący punkty karne

Wykłady:

 • Zasady i przepisy ruchu drogowego – 2 godziny
 • Wypadki drogowe w Polsce – przypadki, skutki, zapobieganie – 2 godziny
 • Prawne i społeczne skutki wypadków drogowych oraz odpowiedzialność karna sprawców za przestępstwa i wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji – 2 godziny
 • Psychologiczne aspekty kierowania pojazdem – 2 godziny

Ćwiczenia praktyczne:

 • Awaryjne hamowanie przy prędkości: 30 km/h i 50 km/h – niezbędny na zaliczenie ćwiczenia przez każdego z uczestników szkolenia

Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzyma zaświadczenie. Kopia dokumentu zostanie niezwłocznie przesłana do Komendanta Wojewódzkiej Policji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kursanta.

Zobacz również: Zdajesz i jedziesz! – nie musisz już czekać na wydanie plastiku. Tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.