Podwyżka cen za egzaminy na prawo jazdy w WORD Lublin. Nowe stawki już obowiązują

Hyundai i20 WORD Lublin
Hyundai i20 WORD Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku, 16 marca, obowiązują nowe ceny za egzaminy na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie. Stawki w przypadku lubelskiego ośrodka nie były zmieniane od 10 lat. Sprawdź, ile teraz kosztuje egzamin na prawo jazdy.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy WORD Lublin?

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego w lutym przegłosowali projekt uchwały dotyczący podniesienia cen za egzaminy na prawo jazdy przeprowadzane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Nowe stawki obowiązują WORD-ach w Lublinie (i ośrodkach terenowych w Kraśniku i Puławach), Zamościu (i ośrodku w Biłgoraju), Chełmie, Białej Podlaskiej (i środku w Łukowie).

Wyższe stawki są spowodowane między innymi rosnącymi kosztami paliwa, eksploatacji i najmu pojazdów czy usług remontowych. Wysokość opłat za egzaminy na prawo jazdy nie były zmieniane od 2013 r. Nowe opłaty za egzaminy mają poprawić sytuację WORD-ów w województwie lubelskim.

Na stronie WORD Lublin możemy przeczytać, że nowe stawki obowiązują już od czwartku, 16 marca. Poniżej zamieszczamy nowy cennik egzaminów.

Egzamin i kategoriaCena
Część teoretyczna egzaminu państwowego w zakresie uprawnień każdej kategorii prawa jazdy50 zł
Część praktyczna egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii
AM, A1, A2, A, B1, B, B96, C1, D1 lub T
200 zł
Część praktyczna egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii
B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E
250 zł

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.