Utrudnienia dla kierowców w związku z Carnaval Sztukmistrzów. Od jutra zmiana organizacji ruchu w centrum Lublina

Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend
Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend | fot. Dominik Wąsik

Nadciąga długo oczekiwane flagowe wydarzenie naszego miasta. Część ruchu samochodowego zostanie całkowicie wyłączona w centrum. O szczegółach piszemy poniżej.

Ul. Królewska wyłączona z ruchu od piątku

Przejście dla pieszych na ul. Królewskiej
Przejście dla pieszych na ul. Królewskiej | fot. Dominik Wąsik

W związku z organizacją festiwalu Carnaval Sztukmistrzów, w dniach 28-30 lipca zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu ul. Królewska.  Brak przejazdu zacznie obowiązywać od piątku (28 lipca) od godz. 18.00, do zakończenia Festiwalu, czyli niedzieli (30 lipca). Zmiany dotyczą zarówno samochodów osobowych, jak i pojazdów komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej o Carnaval Sztukmistrzów:

Dalsze wyłączenia ul. Królewskiej w związku ze zwiększeniem przepustowości i bezpieczeństwa na weekend

Błędne oznakowanie postoju TAXI na ul. Królewskiej
Błędne oznakowanie postoju TAXI na ul. Królewskiej | fot. Dominik Wąsik

Przypominamy, że w kolejne wakacyjne weekendy również obowiązuje zamknięcie ul. Królewskiej na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Z ul. Bajkowskiego kierowcy jadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji odbywa się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej, tak jak do tej pory przejeżdżają jedynie pojazdy komunikacji miejskiej oraz rowerzyści. Taksówki mają możliwy dojazd od ul. Wyszyńskiego oraz do dyspozycji dwa postoje na ul. Królewskiej oraz Bajkowskiego. Taka organizacja ruchu obowiązuje każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia, we wszystkie wakacyjne weekendy, czyli do 27 sierpnia. Straż Miejska patroluje ulicę w każdy weekend oraz informuje kierowców o obowiązujących zmianach.

O utrzymaniu zamknięcia ul. Królewskiej pisaliśmy tutaj

Zamknieta ul. Królewska przez całe wakacje

Czy to dobry pomysł, że tak ruch wygląda w tym miejscu w każdy weekend? Daj znać w komentarzu jako kierowca i pieszy. Komentarze są anonimowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Napewno nie w tych godzinach!!! Idiota to wymyślił… zamiast zrobić tam światła i przejazd udostępnić dla taxi