Co weekend przez cały czerwiec ulica w centrum będzie zamykana dla ruchu pojazdów. Kierowcy na objazdy

Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend
Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend | fot. Dominik Wąsik

Przejazd przez ul. Królewską w Lublinie jest dość problematyczny, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, gdy przejście przed Bramą Krakowską jest oblegane przez tłumy ludzi. Ratusz chce rozwiązać ten problem i testowo w czerwcu na weekendy będzie zamykał ulicę dla ruchu pojazdów.

Ulica Królewska zamknięta dla ruchu w weekend

Sezon wakacyjny w Lublinie jest pełen wydarzeń, które ściągają do naszego miasta dziesiątki tysięcy turystów. Większość festiwali, koncertów i innych wydarzeń odbywa się w przestrzeni Starego Miasta i Śródmieścia. Natężony ruch pieszych w centrum sprawia, że praktycznie za każdym razem korkuje się ul. Królewska, zwłaszcza w godzinach szczytu i wieczornych.

Nawał ludzi przechodzących z deptaka na Stare Miasto i na odwrót przez przejście dla pieszych przed Bramą Krakowską całkowicie paraliżuje ruch pojazdów na tej ulicy. W związku z występującymi problemami z przejazdem w okolicach Bramy Krakowskiej oraz w okolicy ul. Bajkowskiego, testowo w czerwcowe weekendy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

O pomyśle rozwiązania tego problemu pisaliśmy na początku maja. Więcej: Rzeka ludzi na przejściu dla pieszych przy Bramie Krakowskiej, a kierowcy tkwią w korku. Miasto znalazło rozwiązanie

„Na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale zamknięta będzie ul. Królewska, z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską. Dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Taka organizacja będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia. Wyjątek stanowi pierwszy weekend czerwca (3/4.06), kiedy na okoliczność Nocy Kultury i Biegu Solidarności zaprojektowano inne rozwiązanie.

„W sobotę (3 czerwca) ul. Królewska zostanie wyłączona całkowicie dla ruchu pojazdów. Zamknięcie ul. Królewskiej nastąpi od godz. 16.00 i potrwa do niedzieli (4 czerwca) do godzin nocnych. Po zakończeniu Nocy Kultury (4 czerwca) do ruchu wrócą pojazdy komunikacji miejskiej i taxi, a także dojazd do posesji. Pozostałe pojazdy przejadą ul. Królewską w poniedziałek (5 czerwca)” – informuje Justyna Góźdź.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Najlepszym rozwiązaniem jest wkopanie jezdni – kosztowne, ale deptak uzyska ciągłość i brak kolizji z samochodami

  2. Świetny pomysł. Może tak zamknąć urzędników na klucz na czas pracy, żeby też nie mieli możliwości swobodnego wychodzenia z urzędów? Rozwiązanie jest bardzo proste. Wstawienie sygnalizacji świetlnej uruchaminej przez pieszych . Powiecie, że oszpeci to otoczenie. Stylizowana sygnaliza zgodna z architekturą. Tak robi się w świecie, a nie paraliżuje miasta

  3. Co za idiotyczne rozwiązanie.
    Tak samo jak wyjazd z Targowej na Ruską.
    Powinny być dwa pasy wyjazdowe, jeden w lewo, drugi w prawo, a nie jeden, który powoduje wieczne korki.

  4. Nagroda za pomysł skierowania ruchu Podzamczem, Kowalską i Furmańskiej… zwłaszcza, gdy na Placu Zamkowym są imprezy, podczas których Plac się zamyka (np. targi staroci lub jakieś występy). Brawo!