Rzeka ludzi na przejściu dla pieszych przy Bramie Krakowskiej, a kierowcy tkwią w korku. Miasto znalazło rozwiązanie

Przejście dla pieszych na ul. Królewskiej
Przejście dla pieszych na ul. Królewskiej | fot. Dominik Wąsik

Ratusz znalazł rozwiązanie problemu korkującej się ul. Królewskiej w sezonie wakacyjnym. W godzinach szczytu kierowcy stali tu w długim korku, bo co chwila na przejście w okolicy Bramy Krakowskiej wchodzili kolejni piesi.

Ulica zostanie zamknięta

W związku z występującymi problemami z przejazdem w okolicy przejścia dla pieszych przed Bramą Krakowską oraz okolicy ul. Bajkowskie, testowo w czerwcu zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu dla ruchu kołowego ul. Królewskiej, na odcinku od ul. Bajkowskiego do końca zatoki postojowej po stronie pl. Katedralnego.

„Takie zmiany będą obowiązywały w weekendy, czyli od piątku od godz. 18:00 do niedzieli do końca dnia. Wyjątek stanowi pierwszy weekend czerwca, kiedy na okoliczność Nocy Kultury i Biegu Solidarności będą obowiązywały inne zasady” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ulica Królewska będzie zamknięta dla ruchu pojazdów osobowych, z wyłączeniem pojazdów komunikacji miejskiej oraz mieszkańców dojeżdżających do posesji. Ograniczony ma zostać także ruch taksówek, które nie będą mogły już wjechać na pl. Łokietka.

„W celu wyeliminowania parkowania tam taksówek, szczególnie w godzinach nocnych, pod istniejącym znakiem „zakaz ruchu” zostanie umieszczona treść m.in. dopuszczająca wjazd pojazdów taxi jedynie do wyznaczonego tam postoju. Tym samym zakazem wjazdu objęta zostanie pozostała część pl. Łokietka” – informuje Justyna Góźdź.

Takie rozwiązanie ma uzupełnić obowiązujące oznakowanie i wpłynąć na uporządkowanie ruchu na tym fragmencie placu, zapewniając zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i poprawę estetyki tej części miasta.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. A nie wystarczy zrobić sygnalizacji świetlnej na przejściu? Nic się nie stanie pieszym jak poczekają minutę na zielone

 2. Chyba najgłupsze rozwiązanie, jakie się tylko dało znaleźć… Tak trudno zrobić światła i tyle? Ale ludzie też są głupi, bo zamiast co jakiś czas się zatrzymać i puścić samochody, to idą, najlepiej jeż w pojedynkę, żeby jak najbardziej rozciągnąć ruch…

 3. Taki debilny pomysł to mógł tylko wymyśleć ktoś bez prawa jazdy i z telefonem w nosie który lubi tam spacerować . Najlepiej przerzucić korki na Podwale i Płac Zamkowy żeby mogli sobie spacerować w pielgrzymce po przejściu piesi . Sam tam często przechodzę i z przerażeniem patrzę na innych pieszych i ich zachowanie . To nie jest żadne rozwiązanie problemu a przerzucenie problemu na kierowców

 4. Wystarczy wybudować kładkę żeby było przejście dla pieszych i przejazd dla samochodów osobowych,taxi , policji , straży miejskiej, straży pożarnej, karetki ,straży pożarnej czy autobusu miejskiego i problem zostałby rozwiązany.

 5. Sygnalizacja 1 minutowa i problem rozwiązany ,nawet w Chełmie jest takie przejście na deptaku i maja rozwiązany problem

 6. Nie sądziłam że Ratusz mnie jeszcze czymś zaskoczy – ale głupota pomysłu jednak powala. Najprostsza droga czyli postawienie sygnalizacji, jak widzę jest przez Ratusz pominięta całkowicie. Skoro zamykamy całe Śródmieście – bo widzę że do tego za chwilę dojdzie – to po co w takim razie te 300+ miejsc parkingu podziemnego wymaganych od spółki Arkady ? Ponadto zwrócić należałoby uwagę również na fakt iż to „rozwiązanie” nie załatwia niczego w kwestii komunikacji miejskiej. W świetle obowiązujących przepisów ruchu drogowego gdzie pieszy ma pierwszeństwo już w zamiarze wejścia na przejście (czyli jest świętą krową) nie ma fizycznej możliwości żeby komunikacja miejska przejechała bez łamania przepisów ruchu drogowego. Proponuję zatem żeby postawić policjanta kierującego ruchem przez całą dobę – będzie ładniej wyglądał niż sygnalizacja a i wpływy do budżetu z mandatów znacznie wzrosną – i to od pieszych i od kierowców MPK. Może tylko za chwilę zabraknąć kierowców – ale to też plus – w końcu wynagrodzeń nie trzeba będzie wypłacać. Nie dość że w mieście syf to jeszcze kolejne utrudnienia.

 7. Order dla debila, który to wymyślił.
  Postawić sygnalizację świetlną i po temacie. No chyba, że milicja lub straż wiejska ma na tym przy okazji zarobić 😁😁😁😁😁😁

 8. Kolejne „genialne” pomysły UM, zróbcie światła na tym przejściu i po problemie.
  Wyłączenie kolejnego fragmentu centrum miasta z ruchu samochodów spowoduje korki gdzie indziej.
  Proponuję umożliwić przejazd ze świetoduskiej na pl. Wolności przez deptak i montaż świateł.
  Przy przejechaniu tych 100 m atmosfera jest mniej zanieczyszczona niż przy przejechaniu 2 km dookoła.

 9. Genialny pomysł.Nie dość, że w Lublinie jest i tak bardzo dużo tras, które trzeba pokonywać robiąc przy tym olbrzymie objazdy..to zrobimy jeszcze kilka…a gdzie tu tzw.ekologia?bo o ekonomii już nie wspomnę, bo to nikogo z „miasta” nie obchodzi,przecież to nie oni płacą za paliwo.oni tylko płacą za paliwo ” straży wiejskiej”.która przy tym ograniczeniu na pewno sporo zarobi….

 10. A może sygnalizacja świetlna?
  Całorocznie, całotygodniowo, całodzienne???…
  Raz i po kłopocie! Kontrola przejścia i sprawa załatwiona.

 11. Głupota nie zna granic ………… co jeszcze „mądrego” wymyślą ???????

 12. Zaproponowałem, że mógłbym pokierować ruchem pieszych i samochodów gdyż mam uprawnienia. Zobaczymy

 13. Problem jest w tym że debile z PiS wprowadzili pierwszeństwo dla pieszych na ciągach jezdnych, no cóż to jaskrawy przykład, że debile rządzą mądrzejszymi i że jest ich więcej. Niedługo piesi będą chodzić po ulicach a samochody będą jeździć po chodnikach bo niewielu nie będzie stac na elektryki.

 14. Ktoś dostał premię w biurze za tą głupotę ciekawe kto i ile za to dostał…co za idiotyczny pomysł. Wrócą pochody 1-szo majowe i będą wreszcie chodzići chodzić po tych ulicach i przejściach w nieskończoność bo świateł nie można bo enezgia za droga…I Hempla i Lipową no i Krasnicką też zamknąć bo jest obwodnica. A najlepiej to zamknąć wszystkie ulicę i wyrzucić wszystkie samochody. Celebtyci lataja helikopterami a pospólstwo niech chodzi i niech uprawia jogging na zdrowie. Wróca ryksze jak teraz w Indiach kastowość iśredniowiecze palenie czarownic i czarny zakon od tych spraw ale frajdka ale będzie fajowo.” Hej użyjmy żywota wszak żyjemy tylko raz…”

 15. To nie lepiej w godzinach planowanego zamknięcia stawiać tymczasowe światła ? takie jak na robotach drogowych ? 😀

 16. Ale słychać trzask w komentarzach. Dobre rozwiązanie mam nadzieję, że kiedyś zostanie ta ulica zlikwidowana.