Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie na Starym Mieście. Artyści cyrkowi opanują miasto od 27 do 30 lipca

carnaval sztukmistrzów 2023

Lublinie zobaczymy artystów ulicznych, którzy będą rywalizować między sobą w konkursie buskerskim (5 uczestników), ale to nie wszystko, co organizatorzy proponują w ramach otwartego i bezpłatnego programu ulicznego. Zobaczymy zapierające dech w piersiach wieczorne widowiska oraz spektakle plenerowe i koncert uliczny.

Plac zamkowy i Litewski sceną akrobatyczną

Największym przedsięwzięciem tegorocznej edycji jest prezentacja długo wyczekiwanego przez wiernych widzów Carnavalu widowiska na placu Zamkowym. Spektakl „Arret d’Urgence” francuskiej grupy Akoreacro to żywiołowa mieszanka muzyki i akrobatyki, zaprezentowana na ruchomej scenie jeżdżącej ciężarówki. Równie licznie i równie widowiskowo zaprezentują się artyści czescy, którzy opanują dla odmiany plac Litewski w czwartek i piątek. Połączone siły trzech grup – Blackout Paradox, Teatr Novogo Fronta i Sacra Circus przeniosą nas do niezwykle widowiskowego morskiego świata. „Nautilus” to połączenie akrobatyki, light show, gry cieni, tańca z ogniem i efektów pirotechnicznych.

carnaval sztukmistrzów 2023

Uliczne występny na najwyższym poziomie

Uliczne występy dopełnią pokazy Cia. Langostura, Tres de la nada i wieńczący swój objazd po Lubelszczyźnie multikulturowy zespół artystów spektaklu „Powrót Sztukmistrza”. Trio akrobatyczne Cia. Langostura zaskoczy nas niebywałymi popisami ekwilibrystycznymi z użyciem kieliszków i 6 metrowej tyczki, a Tres de la nada, wspólnie z publicznością, będą rozwiązywać istną hydrozagadkę. Na ulicy spotkamy też duet Ludo & Arsene – dwóch nietypowych spacerowiczów z drabiną, którzy w poszukiwaniu wyzwań dla swoich parkourowych umiejętności będą eksplorować przestrzenie miejskie.

carnaval sztukmistrzów 2023

Muzyczna oprawa tegorocznego Carnavalu

Muzycznym akcentem na Carnavalu będzie uliczny koncert zespołu Valeria’s Klezmer Chariot. Eklektyczna, żywiołowa muzyka, pod wodzą charyzmatycznej klarnecistki Valerii, roztańczy plac Po Farze, wieńcząc tym samym program tegorocznej edycji w niedzielny wieczór.

Popisy akrobatyczne na wysokości. Gdzie można spotkać artystów Carnavalu Sztukmistrzów?

Urban Higline Festival towarzyszącego Carnavalowi od początku istnienia również w tym roku przygotowali kilka atrakcji ulicznych dla widzów. Szczególnie ciekawie zapowiada się premierowy pokaz „Slack Sensation” z akompaniamentem wiolonczeli. Niezwykle widowiskowe ewolucje na wysokiej taśmie zaprezentuje również światowej sławy hiszpańska freestylerka Davida „Sakalomo” Paloma. Highline Freestyle to odmiana highliningu, w której artysta, wykorzystując bounce taśmy, wykonuje bardzo skomplikowane obroty ciałem wokół własnej osi.

Występ do zobaczenia w piątek i sobotę o 16.00 na taśmie rozwieszonej pomiędzy Bramą Krakowską i Ratuszem.

carnaval sztukmistrzów 2023

Szczegółowy program wydarzenia Carnaval Sztukmistrzów 2023

Jak co roku festiwal i artyści wprowadzą nas w prawdziwy świat cyrku. Mnogość przedstawień ulicznych, widowisk artystycznych daje sygnał, że nie będziemy się nudzić.

Uliczne spektakle i pokazy to serce i siła napędowa Festiwalu. Lekki, ludyczny charakter przedstawień oraz bliska interakcja z publicznością stała się nieodłącznym elementem atmosfery tego wydarzenia. Pokazy uliczne to doskonała okazja do tego, by dosłownie przybliżyć sztukę do ludzi, uczynić ją dostępną dla wszystkich i stworzyć niezapomniane wspomnienia – opowiada Iwona Kornet, dyrektorka Festiwalu.

Harmonogram wydarzenia dostępny tutaj

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.