Ulica w centrum Lublina wyłączona z ruchu przez całe wakacje. Straż miejska kontynuuje patrole

Patrol Straży Miejskiej pilnujący wjazdu na Stare Miasto w Lublinie
Patrol Straży Miejskiej pilnujący wjazdu na Stare Miasto w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Tłumy ludzi w sezonie wakacyjnym pod Bramą Krakowską problemem dla kierowców i Ratusza. Pilotażowa akcja ograniczenia ruchu samochodowego w tym miejscu spodobała się turystom i mieszkańcom. Ratusz idzie za ciosem i kontynuuje ograniczenia

Ulica Królewska zamknięta dla kierowców

Wakacje to aktywny czas dla naszego miasta. Do Lublina ściągają w tym czasie dziesiątki tysięcy turystów. Trwające festiwale, koncerty i kulturalne wydarzenia towarzyszące odbywające się w przestrzeni Starego Miasta i Śródmieścia potęgują tylko zjawisko paraliżu ruchu pojazdów na tej ulicy. W tym celu testowo w czerwcowe weekendy wprowadzono czasową organizację ruchu.

Test wyszedł pomyślnie — Miasto Lublin przedłuża weekendowe zamknięcie ul. Królewskiej od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Takie rozwiązanie, będzie funkcjonowało przez całe wakacje, czyli do końca sierpnia. 

Kierowcy na objazdy od piątku do niedzieli do końca wakacji

Z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej, tak jak do tej pory przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej oraz rowerzyści. Taksówki mają możliwy dojazd od ul. Wyszyńskiego oraz do dyspozycji dwa postoje na ul. Królewskiej, oraz Bajkowskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do końca dnia, we wszystkie wakacyjne weekendy, czyli do 27 sierpnia. 

Wzmożone patrole straży miejskiej

Straż Miejska nadal będzie patrolować ulicę w każdy weekend oraz informować kierowców o obowiązujących zmianach.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przepraszam bardzo to jak ja mam teraz w sobotę do pracy podjechać jak Luxmed obejmuje ten wasz chory zakaz?