TOP 7. Lublin na weekend 24-26 maja 2024 r. Co się ciekawego dzieje w mieście? [WYDARZENIA]

Lublin na weekend 24-26 maja 2024 - wydarzenia
Lublin na weekend 24-26 maja 2024 - wydarzenia | fot. Bartosz Jarocha, Olya Piskurovska, Dominik Wąsik

W nadchodzący weekend (24-26 maja) szykuje się mecz Motoru Lublin o awans do baraży, a do tego brunch pod chmurką na Błoniach pod Zamkiem, giełda staroci oraz Bronowickie Kulturalia. Zobacz, co Lublin dla Ciebie szykuje – czytaj nasz przewodnik po wydarzeniach w mieście.

Propozycje weekendowych wydarzeń w Lublinie znajdziesz poniżej.

PIĄTEK, 24 MAJA

Lubelskie Bronowickie Kulturalia

Na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej odbędą się Lubelskie Bronowickie Kulturalia. Dla publiczności wystąpią finaliści z The Voice Kids i Mam Talent oraz zaproszeni artyści Playboys i Defis. Wstęp bezpłatny

  • Godzina: 12:15-20:15

Szczegóły: Lubelskie Bronowickie Kulturalia 2024. Wystąpią: Playboys i Defis. Wstęp bezpłatny


SOBOTA, 25 MAJA

Africa Day Lublin

Świętuj Kulturę Afrykańską w Lublinie. Plac Litewski zamieni się w miejsce, gdzie zanurzysz się w tętniących życiem tradycjach Afryki! To będzie dzień pełen kultury, sztuki i inspiracji. W programie m.in. warsztaty tańsza afrykańskiego i tradycyjnego śpiewu, występy artystyczne, pokaz mody, dyskucja panelowa i koncert gospel dr Abrahama Diomande. Wstęp bezpłatny.

  • Godzina: 14:00

Szczegóły: Africa Day Celebration w Lublinie. Warsztaty tańca afrykańskiego, pokaz mody, czy koncert muzyki gospel


Pokazy multimedialne na fontannie

Tradycyjnie w okresie letnim w weekendy na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim odbywają się pokazy multimedialne. W sobotę zaprezentowane zostaną tu trzy pokazy: Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie. Wstęp bezpłatny.

  • Godzina: 21:30

Szczegóły: Pokazy multimedialne w Lublinie – MAJ 2024. Harmonogram pokazów na Placu Litewskim


NIEDZIELA, 26 MAJA

Brunch pod chmurką

Na Błoniach pod Zamkiem odbędzie się pierwsza tegoroczna edycja Brunchu pod chmurką. Kolejne już 16 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia i 29 września. To wydarzenie, na którym zjesz smaczne śniadanie i obiad, wypijesz coś z procentami i bez, kupisz ciekawe produkty, spędzisz miło czas przy przyjemnych muzycznych dźwiękach i zainspirujesz się. Wydarzeniu towarzyszą animacje dla dzieci, inspirujące dyskusje i przyjemna muzyka. Wstęp bezpłatny.

  • Godzina: 08:30-18:30

Szczegóły: Start sezonu Brunchu pod chmurką w Lublinie (otwiera się link do Facebooka)


Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca na placu Zamkowym odbędzie się Lubelska Giełda Staroci. Tu spotkamy kolekcjonerów oryginalnych przedmiotów codziennego użytku, których nie dostaniemy już w żadnym sklepie. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w przeszłość, odkryć niezwykłe przedmioty i poczuć atmosferę dawnych czasów. Wstęp bezpłatny.

  • Godzina: 07:00-15:00

Szczegóły: Giełda staroci pod Zamkiem już w ten weekend


Piłka nożna: Motor Lublin vs. Podbeskidzie Bielsko-Biała + piknik rodzinny

Motor Lublin zmierzy się na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Lubelscy piłkarze w przypadku wygranej będą walczyć w barażach o awans do ekstraklasy. Przed meczem na parkingu Areny Lublin zaplanowano piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych i tych starszych. Udział w pikniku jest bezpłatny.

  • Godzina: 12:00-15:00

Szczegóły: Motor Lublin organizuje piknik rodzinny przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jakie atrakcje zaplanowano?


Festyn rodzinno-sportowy „Sportowy Konstantynów”

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego odbędzie się festyn rodzinno-sportowy „Sportowy Konstantynów”. To wyjątkowe wydarzenie promujące sport, aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży zapowiada się na pełne emocji i atrakcji. Wstęp bezpłatny.

  • Godzina: 10:30

Szczegóły: Moc atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Rodzinno-sportowy festyn już w niedzielę


Więcej weekendowych wydarzeń znajdziesz w naszej zakładce weekendowe wydarzenia Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.