Giełda staroci pod Zamkiem już w ten weekend. W jakich godzinach można spotkać handlarzy?

Giełda staroci obok Zamku w Lublinie
Giełda staroci obok Zamku w Lublinie | fot. Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca Lubelska Giełda Staroci zaprasza wszystkim mieszkańców i osoby przyjezdne na giełdę staroci pod Zamek Lubelski.

Giełda staroci w niedzielę 26 maja

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, Plac Zamkowy w Lublinie zamieni się w miejsce pełne historii i unikatowych skarbów. Lubelska Giełda Staroci to wydarzenie, które przyciąga kolekcjonerów, pasjonatów antyków i miłośników staroci z całego regionu. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w przeszłość, odkryć niezwykłe przedmioty i poczuć atmosferę dawnych czasów.

Co można znaleźć na Lubelskiej Giełdzie Staroci?

Wystawcy zaoferują szeroki wachlarz przedmiotów, które z pewnością zainteresują zarówno kolekcjonerów, jak i osoby poszukujące unikalnych dekoracji do swojego domu. Na stoiskach można będzie znaleźć:

  • Meble antyczne – od eleganckich kredensów i witryn, po stylowe komody i biurka. Każdy mebel opowiada swoją własną historię i może stać się wyjątkowym elementem wnętrza.
  • Porcelana i ceramika – piękne, ręcznie malowane filiżanki, talerze, wazony i zestawy do herbaty. To prawdziwa gratka dla miłośników delikatnej sztuki użytkowej.
  • Zabytkowe zegary – od majestatycznych zegarów stojących, po subtelne zegarki kieszonkowe i naręczne. Każdy z nich jest niepowtarzalnym dziełem sztuki mechanicznej.
  • Biżuteria – srebrna, złota, a także z kamieniami szlachetnymi. Antyczne pierścionki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki mogą stać się wyjątkowym prezentem lub ozdobą na specjalne okazje.
  • Książki i dokumenty – rzadkie wydania, starodruki, a także stare mapy i dokumenty, które mogą być skarbem dla bibliofilów i historyków.
  • Militaria – odznaki, medale, elementy umundurowania i inne przedmioty związane z historią wojskowości. To unikalne pamiątki dla kolekcjonerów i pasjonatów historii.
  • Winyle i muzyka – płyty winylowe, gramofony oraz inne sprzęty muzyczne. To gratka dla melomanów i miłośników retro dźwięków.

Praktyczne Informacje

Lubelska Giełda Staroci odbędzie się w niedzielę, 26 maja, na Placu Zamkowym w Lublinie. Wystawcy będą dostępni w godz. 7-15. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak warto przygotować się na możliwość nabycia unikalnych przedmiotów, które mogą stać się wyjątkową pamiątką lub częścią kolekcji.

Warto przypomnieć, że w najbliższą niedzielę 26 maja obchodzimy Dzień Mamy : )

Zakaz parkowania na Placu Zamkowym

Przypomnijmy, że w związku z Lubelską Giełdą Staroci obowiązuje zakaz parkowania na Placu Zamkowym. Zakaz ten obowiązuje już od soboty 25 maja w obrębie całego placu. Pozostawione na tym terenie auta zostaną odholowane na koszt właścicieli pojazdów.

Szczegóły: W najbliższych dniach nie zaparkujesz na Placu Zamkowym. Zaplanowano tu uroczystości

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.