Przypominamy: Od jutra parkowanie w strefie płatnego parkowania będzie droższe

DSC03271
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od jutra wchodzą w życie zmiany w strefie płatnego parkowania w Lublinie. Płatne parkowanie będzie obowiązywać w godz. 8-18. W życie wchodzi też nowy cennik.

Od środy 1 kwietnia strefa płatnego parkowania w Lublinie podzielona będzie na trzy podstrefy – A, B i C. Z dotychczasowej podstrefy B została wydzielona strefa C obejmująca ul. Zamojską, ul. Rusałki i ich okolice. Ma ona zachęcić do korzystania z miejsc parkingowych w tej części strefy.

I tak od jutra za pierwszą godzinę parkowania w strefie A (ścisłe centrum Lublina) zapłacimy 3,90 zł, drugą 4,60 zł i trzecią 5,50 zł. W strefie B pierwsza godzina parkowania kosztować będzie 2,50 zł, druga 3 zł zaś trzecia 3,60 zł. Natomiast w strefie C opłata za pierwszą godzinę wyniesie 2 zł, drugą 2,40 zł, a trzecią 2,80 zł.

strefa płatnego parkowania lublin mapa
Nowa Strefa Płatnego Parkowania będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2020 | MAPA LUBLIN

Abonament miesięczny na postój w podstrefie A ma kosztować 220 zł, w podstrefie B – 180 zł i w podstrefie C – 150 zł. Zmieniona została również cena abonamentu dla mieszkańców strefy – będzie on kosztował 150 zł za 12 miesięcy oraz dla osób niepełnosprawnych – 5 zł za miesiąc.

Abonamenty dla mieszkańców

Zmodyfikowane zostały zasady ubiegania się o abonamenty preferencyjne. By uzyskać abonament typu „M” (dla mieszkańca) lub typu „E” (samochody hybrydowe) poza spełnieniem innych wymagań należy także rozliczać podatek dochodowy w Lublinie. Wprowadzona została także roczna opłata zryczałtowana 200 zł, za każdy pojazd, dla operatorów systemów carsharingowych.

Płatne parkowania w godz. 8-18

Opłata za postój obowiązywać będzie w dni robocze w godzinach 8.00 – 18.00. Opłata dodatkowa za brak biletu postojowego wynosić będzie 100 zł. Osoby, które przekroczą czas parkowania, jednak zdecydują się wnieść opłatę dodatkową w ciągu 7 dni zapłacą 50 zł. Kierowcy nie zapłacą za parkowanie soboty i niedziele, Święta Wielkanoce, Wigilię i Boże Narodzenie oraz 1 listopada.

W parkomacie zapłacisz mandat za parkowanie

Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa operator opóźni wymianę paneli przednich i podzespołów w parkomatach. W związku z tym w późniejszym terminie pojawią się funkcje takie jak płatność BLIK i możliwość opłacenia w parkomacie wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej. Działające obecnie parkomaty są dezynfekowane przez operatora.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.