Premierowa edycja Festiwalu Kultury Pszczelarskiej w CSK

Festiwal Kultury Pszczelarskiej
Festiwal Kultury Pszczelarskiej | Fot. Materiał organizatora

Festiwal Kultury Pszczelarskiej w Lublinie to nowe wydarzenie organizowane wspólnie przez Archidiecezję Lubelską oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ramach wydarzeń odbędą się pokazy, koncerty, projekcje filmów, warsztaty i wystawy.

Kilka słów o idei Festiwalu Kultury Pszczelarskiej

Nawiązuje do tożsamości regionu lubelskiego, historycznie i współcześnie wykazującego silne zakorzenienie w kulturze i codzienności wsi. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja w sposób wielowymiarowy i interaktywny historii pszczelarstwa od czasów pierwotnych gospodarek pasiecznych do współczesnych inicjatyw w obrębie zrównoważonego rozwoju.

Pierwsza edycja skupi uwagę odbiorców programu na dziedzictwie historyczno-kulturowym regionu lubelskiego – kolebki pszczelarstwa polskiego.

Program Festiwalu w CSK w Lublinie – 28 WRZ 2023 (czwartek):

  • 16.30 Spacer z dr hab. Anetą Ptaszyńską, prof. UMCS dr Anną Rysiak UMCS (otwarty + tłumaczenie PJM ) / temat: pszczoły, rośliny miododajne / start – plac teatralny / obowiązują zapisy
  • 17.00 Pokazy VR – Budowa Pszczoły / chętni na pokaz prosimy o przybycie o 16.55 pod KASY CSK
  • 20.00 koncert: Kolektyw Złodzieje Miodu / na koncert obowiązują zapisy

Zapisy na bezpłatne warsztaty, pokazy i koncert w ramach Festiwalu Kultury Pszczelarskiej: formularz zapisów

Zobacz także:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.