Jesienny sprawdzian formy. Przyjdź na Test Coopera i sprawdź swoją kondycję fizyczną w 12 minut!

Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie
Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie | fot. AZS Lublin

Ile stadionów da się przebiec przez 12 minut? W tym tygodniu każdy będzie mógł to sprawdzić w Teście Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Udział w teście jest bezpłatny.

Czym jest Test Coopera?

Test Coopera to popularna na całym świecie próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega on na 12-minutowym nieprzerwanym wysiłku – można biec albo przeplatać odcinki biegu marszem. Chodzi o to, żeby pokonać w tym czasie jak największy dystans.

Co zrobić, by dobrze przygotować się do Testu Coopera?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.

Test Coopera Lublin – JESIEŃ 2023

Test Coopera w Lublinie jest organizowany dwa razy w roku. W poprzedniej edycji, która odbyła się pod koniec czerwca, wzięło udział 176 osób. Druga edycja wydarzenia właśnie przed nami. W dniach 28-30 września organizatorzy czekają na wszystkich chętnych na terenie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego 22.

Terminarz startów:

  • 28 września (czwartek) – pierwszy bieg 8:00, ostatni 15:00
  • 29 września (piątek) – pierwszy bieg 8:00, ostatni 15:00
  • 30 września (sobota) – pierwszy bieg 10:00, ostatni 18:00

Kolejne biegi odbywać się będą co 30 minut, w grupach 20-osobowych. Rundy: czwartkowa i piątkowa kierowane są przede wszystkim dla uczniów szkół, zaś runda sobotnia dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta.

Zapisy na Test Coopera odbywając się za pomocą platformy: https://aktywnylublin.eu/zajecia/test-coopera-dla-wszystkich/

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.