Marsz Różowej Wstążki przejdzie przez Lublin. Ma on przypomnieć mieszkankom miasta o badaniach profilaktycznych

Marsz Różowej Wstążki Lublin 2022
Marsz Różowej Wstążki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W piątek 29 września po raz kolejny ulicami Lublina przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Ma on zachęcić kobiety do regularnych badań w ramach profilaktyki raka piersi.

Marsz Różowej Wstążki Lublin 2023

To już tradycja, że we wrześniu Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek we współpracy z miastem organizuje Marsz Różowej Wstążki. Tegoroczny marsz wyruszy w piątek 29 września o godz. 14. Tym razem – z placu Łokietka. Uczestnicy przejdą deptakiem na Plac Litewski, gdzie ustawione zostanie miasteczko profilaktyczne.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego Marszu Różowej Wstążki: Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Lublina. „Choroba to nie wyrok” [ZDJĘCIA]

Wydarzenie poprzedzi panel ze specjalistami i specjalistkami z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK 1 oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, którzy wygłoszą prelekcje na temat profilaktyki raka piersi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Ratuszu, w sali obrad Rady Miasta Lublin.

W miasteczku profilaktycznym będzie można zapisać się na badanie mammograficzne oraz uzyskać konsultacje medyczne, w tym konsultacje onkologiczno-genetyczne. Swoją ofertę badań profilaktycznych zaprezentują:

  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1,
  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,
  • Centrum Medyczne Sanitas,
  • Centrum Medyczne Luxmed.

Zobacz także: Święto Kina 2023. Już w sobotę, 30 września, bilety do kina za 12 zł. Co obejrzeć? [LISTA KIN]

Ponadto ofertę pomocy dla kobiet borykających się z rakiem piersi przygotowały także sklep medyczny Medicus oraz firma AVON wspierająca aktywnie profilaktykę raka piersi. Podczas wydarzenia będzie można również porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz zawodniczkami Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin.

Spotkanie wzbogacą występy artystyczne w wykonaniu Zespołu „Sławiniacy” oraz grup tanecznych z Domu Kultury Łęgi, Centrum Rozwoju Dziecka i zespołu FLY FIVE.

Zobacz również: Główna wygrana w Ekstra Pensji w Lublinie! Przez 20 lat będzie dostawał 5 tys. złotych miesięcznie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.