Jubileuszowa odsłona Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego Cyrkulacje 2023

Cyrkulacje
Cyrkulacje | Fot. Materiał organizatora

Przed nami już dziesiąta, jubileuszowa odsłona Cyrkulacji — Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego. Przez ponad tydzień (30 września – 8 października 2023) najlepsi artyści sztuk cyrkowych z Europy opanują przestrzenie CSK.

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

To unikalny projekt na skalę międzynarodową, pokazujący najciekawsze zjawiska w tej dziedzinie sztuki w naszym regionie. Podczas festiwalu prezentowana jest twórczość artystów rezydujących lub/i pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji.

Obecność różnych stylów, odmiennych spojrzeń na cyrk współczesny jest fundamentalną ideą festiwalu – zaproszenia do spotkania, dialogu, prezentacji nowych zjawisk, wywołania artystycznego fermentu – cyrkulacji.

Festiwal składa się z uzupełniających się modułów, akcentujących różne oblicza cyrku współczesnego i różne potrzeby odbiorców, stąd też – szereg różnorodnych pokazów scenicznych, konkurs etiud, warsztaty i dyskusje.

W ramach wydarzenia odbędą się pokazy pełnometrażowych spektakli – najbardziej charakterystycznych dla cyrku współczesnego, ale też krótkich form – etiud.

Cyrkulacje są przestrzenią dla prezentacji solowych jak i wieloosobowych, produkcji kameralnych i na wielką scenę, jednocześnie pokazując koloryt poszczególnych scen narodowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku CYRKULACJE świętują dziesięciolecie

Z tej okazji zostanie przygotowany jubileuszowy spektakl specjalny, prezentujący wybranych finalistów poprzednich edycji Konkursu Etiud. Będzie to okazja do celebracji rozwoju festiwalu i samych artystów, którym udział w konkursie otworzył drogę do międzynarodowej kariery.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Centrum Nowego Cyrku.

Czytaj również:

W programie

Spektakl Jubileuszowy – 10 lat Konkursu Etiud Nowocyrkowych

 • (30 września oraz 1 października, godz. 18:30, Sala Operowa)
  Finaliści z poprzednich edycji CYRKULACJI powrócą, by podzielić się swoimi niezwykłymi umiejętnościami i zaprezentować spektakularne występy.

Scena Zagraniczna: Soft Spot / Olo Company / Finlandia

 • (30 września oraz 1 października, godz. 15:30, Sala Baletowa)
  300 kieliszków, drewniane deski i 2 artystów testujących fizyczne granice szkła pod okiem publiczności – co z tego wyniknie?

Polska Premiera: Anthelia / Journey of Light / Polska

 • (1 października, godz. 17:00, Kieszeń Sceny)
  Impresjonistyczny spektakl cyrku współczesnego, wykorzystujący m.in. akrobatykę powietrzną, akro-dance czy manipulację rekwizytami.

Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych

 • (6-8 października, godz. 18:00, Sala Operowa)
  W piątek spektakl premierowy, z głosowaniem publiczności, w sobotę spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności, a w niedzielę spektakl z werdyktem jury i ceremonią wręczenia nagród.

Scena zagraniczna: Teacrobat / Cirko Hopley / Czechy

 • (7 i 8 października, godz. 12:00 oraz 16:00, Namiot przed CSK)
  Rodzinny pokaz cyrkowo-kulinarny. Zajrzyjcie do kuchni akrobaty, który przygotuje dla Was solidną porcję dobrej zabawy.

Scena Polska: Zgubowisko / Fundacja Sztukmistrze / Polska

 • (7 i 8 października, godz. 14:00, Scena Baletowa)
  Spektakl familijny, stworzony dla widzów w każdym wieku. Poprzez żonglerkę, taniec w powietrzu i akrobatykę kwartet artystów przenosi widzów do fantasmagorycznego świata, w którym wszystko jest możliwe, znosząc tym samym granice wyobraźni.

Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy.

Więcej informacji i bilety na stronie: cyrkulacje.eu

Zapowiada się cyrkowy tydzień 🙂
Który spektakl chcesz zobaczyć? A może wszystkie? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.