Biedronka w niedzielę 16 stycznia 2022. Godziny otwarcia sklepów Biedronka [16.01.2022]

Biedronka
Biedronka | fot. materiały prasowe

Godziny otwarcia Biedronka w niedzielę 16 stycznia 2022. Do której godziny otwarta Biedronka 16 stycznia? W tym materiale dowiesz się, w jakich godzinach sklepy Biedronka będą czynne 16.01.2022.

Handel w niedziele i święta od 1 lutego 2022 r. nie będzie już taki sam, jak wcześniej. Ma to związek z podpisaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawą zmieniającą przepisy z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni. Chodzi o zmianę zasad wyłączeń pozwalających na handel w niedziele niehandlowe i święta.

Zobacz także: Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku. Które niedziele będą handlowe?

Obecnie sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Dino, Netto, Auchan, Carrefour korzystają z możliwości funkcjonowania w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Od 1 lutego 2022 r. to ma się zmienić. Po wejściu w życie nowych przepisów w niedzielę będą mogły być czynne m.in. placówki pocztowe, w których działalność pocztowa ma charakter przeważający (obroty powyżej 40%).

Zmiana przepisów spowoduje, iż wyżej wymienione sieci będą zamknięte w niedziele objęte zakazem handlu. Inna sytuacja dotyczy niewielkich sklepów osiedlowych działających w ramach franczyzy. Właściciel takiego sklepu sam będzie obsługiwał klientów w niedzielę – wówczas może otworzyć swój sklep w niedzielę niehandlową. W ten sposób działa większość sklepów sieci Żabka.

Powyższe zmiany wejdą w życie dopiero od 1 lutego 2022 r. Oznacza to, że od końca stycznia 2022 r. wszystkie sklepy funkcjonujące w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe będą mogły być otwarte. Chodzi o sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Dino, Netto, Auchan, Carrefour.

Biedronka niedziela 16 stycznia 2022 – godziny otwarcia

Czy sklepy Biedronka będą otwarte w niedzielę 16 stycznia 2022 r.? Odpowiedzi na pytanie dotyczące godzin otwarcia w niedzielę 16 stycznia 2022 szuka wiele osób. W niedzielę 16.01.2022 otwarte będą wybrane sklepy sieci Biedronka w godzinach 9:00-20:00. Szczegóły: Biedronka otwiera sklepy także w niedziele niehandlowe. Które? [LISTA SKLEPÓW]

Zobacz także: Sklepy otwarte w niedzielę 16 stycznia 2022. Godziny otwarcia Biedronka, Lidl, Dino, KauflandWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.