Zima wróciła do Lublina. Po mrozie zasypie nas śnieg. Fatalne warunki na drogach

Od czwartkowego poranku na lubelskich drogach panują trudne warunki do jazdy. To wynik obfitych opadów śniegu, które wystąpiły w nocy w całej Polsce.

 

Z północy do Polski nadciągnął cyklon Dieter. Silne mrozy ustąpią, ale za to przybędzie pokrywy śnieżnej i porywistych wiatrów, tworzących zamieci śnieżne.

 

Śnieg zaczął padać w nocy ze środy na czwartek. Rano zalegał głównie na chodnikach i mniejszych uliczkach. Główne trasy są odśnieżone, ale zalega na nich błoto pośniegowe. które jest bardzo śliskie.

 

W ciągu dnia mogą pojawić się dalsze opady śniegu. Dobra wiadomość jest taka, że będzie cieplej. Temperatura będzie utrzymywała się w okolicy 1 stopnia celsjusza.

 

Według synoptyków w naszym regionie spadnie 5 cm śniegu. Śnieg będzie sypał przez najbliższe tygodnie codziennie. Razem ze śniegiem będzie wietrznie, w porywach nawet do 80 km/h.

 

Jednym słowem czekają nas białe ferie 🙂

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.