Pozwól by praca znalazła właśnie Ciebie

Targi Pracy na Targach Lublin | materiały prasowe

Poszukiwanie pracy przypominają czasami loterię. Raz znajdziemy pracę w mgnieniu oka, innym razem zajmuje nam to kilka dobrych miesięcy. Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jak sprawić by nasze CV stało się atrakcyjne i przede wszystkim gdzie szukać pracy?

Ogłoszenia w Internecie, oferty w urzędzie pracy, propozycje agencji zatrudnia, polecenia od znajomych, a może targi pracy? Możliwości poszukiwania pracy jest naprawdę wiele i dzięki temu możemy znaleźć naprawdę interesujące oferty. W zależności od tego czy poszukujemy zatrudnienia stałego czy zatrudnienia tymczasowego możemy poszukiwać pracy za pomocą różnych metod.

Bezpieczne poszukiwania pracy

Na nieuczciwego pracodawcę możemy trafić zawsze. Ostatnimi czasy na portalach internetowych można znaleźć bardzo dużo ofert współpracy, które powinny sprawić, że w naszej głowie zapali się lampka ostrzegawcza. Szybki zarobek, duże pieniądze i mały nakład pracy. Chyba każdy z nas chciałby, aby tak wyglądała praca, ale czy oby na pewno tak jest? Niestety wśród wielu tych ofert możemy się natknąć na nieuczciwych pracodawców, którzy albo proponują nam zatrudnienie nielegalne, albo nie otrzymamy należnego nam wynagrodzenia.

Jak uniknąć rozczarowania ofertą pracy? Przede wszystkim wyszukujmy oferty w pewnych źródłach: portale ogłoszeniowe, urzędy pracy, agencje zatrudnienia, oferty bezpośrednio od pracodawców oraz targi pracy. Wyszukując pewnych ofert pracy możemy poczuć się bezpiecznie i mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Możliwość osobistego spotkania przed procesem rekrutacyjnym

Sytuacja, w której można spotkać się z rekruterem jeszcze przed wysłaniem CV jest wręcz idealna. Taką możliwość dają targi pracy. Możemy wówczas uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym jak wygląda struktura danej organizacji, jakie panują tam zwyczaje oraz jakie wymagania musimy spełnić, aby zostać tam zatrudnionym. Firmy bardzo często przygotowują oferty pracy specjalnie na targi pracy. Uczestnictwo w targach pracy pozwala na bezpośrednie dotarcie do pracodawców zainteresowanych stworzeniem nowych miejsc pracy.

Podczas targów pracy istnieje także możliwość konsultacji swojego CV z doradcą zawodowym. Jest to czas, w którym możemy się dowiedzieć, które elementy naszego życiorysu wymagają poprawy, jakich błędów unikać i co zrobić, by CV stało się atrakcyjne w procesie rekrutacyjnym. Doradcy zawodowi także pomagają w przygotowaniu innych dokumentów aplikacyjnych.

Osoby uczestniczące w targach pracy mogą także uczestniczyć w szkoleniach i wykładach, które pozwolą im na poszerzenie swojej wiedzy na temat rozwoju zawodowego. Podczas targów można także dowiedzieć się dużo na temat zatrudnienia za granicą.

Najbliższe Targi Pracy

Już 15 marca 2019 roku odbędzie się XIV edycja Targów Pracy organizowana przez Targi Lublin S.A. oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Na wydarzeniu zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, którzy przygotowali wiele ciekawych ofert pracy, praktyk studenckich oraz staży absolwenckich. Zatrudnianie znajdą zarówno doświadczeni pracownicy, jak i osoby rozpoczynający swoją karierę.

Podczas targów odbędą się także wykłady:

• Czas na przedsiębiorczość;

• Praca sezonowa w Hiszpanii z firmą Agroherni;

• Warunki zatrudnienia w Holandii z firmą LTO Arbeidskracht;

• Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicą.

Targi Pracy odbywają się w Targach Lublin Hala A, ul. Dworcowa 11. Rozpoczynają się od godziny 9:00 i trwają do 15:00. W tym samym czasie w Targach Lublin odbywają się także Targi Edukacyjne.

Targi Pracy na Targach Lublin | materiały prasowe


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.