Lublin na weekend 16-18 lutego 2024 r. Co się będzie działo? TOP 7 WYDARZEŃ

Lotopałanka
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | fot. Materiał organizatora

Sprawdź, co się dzieje w Lublinie podczas najbliższego weekendu. Zaplanowano wiele wydarzeń. Na Targach Lublin będzie można zobaczyć przeróżne zwierzęta, bo przed nami kolejna edycja ZOOPARK.

Piątek, 16 lutego

„Sami Swoi. Początek” w Kinie Bajka

Kino Bajka zaprasza na premierę filmu „Sami Swoi. Początek”. Świętowanie premiery filmu uatrakcyjni występ zespołu PoNoszemu. Pojawią się utwory do tańca, śpiewania i rozkołysania. Zespół zaprezentuje także inscenizację na scenie. Nie obejdzie się bez „podchodzenia do płota!”. Poprzez muzykę i śpiew zespół zabierze nas w sentymentalną podróż w tereny wiejskie, miłosne historie, jak i codzienność, która zapisana jest w kartach każdego i każdej z nas.

Sami swoi. Początek – to najsłynniejszy sąsiedzki spór w polskim kinie – Pawlak kontra Kargul. Kto zaczął? Jaka jest geneza opowieści, która bawiła Polaków przez lata? Tego dowiemy się z filmu „Sami swoi. Początek”. Prequel kultowej trylogii reżyseruje Artur Żmijewski. W rolach Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula Adam Bobik i Karol Dziuba. Część zdjęć do filmu była kręcona w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Bilety w cenie 25 zł.

  • Godzina: 19:00

Priscilla w Kinie CSK

Kino CSK przygotowało pokaz filmu o historii młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny).

  • Godzina: 19:00

Szczegóły: Priscilla w Kinie CSK

Sobota, 17 lutego

CityTrail nad Zalewem Zemborzyckim

W sobotę, 17 lutego ścieżki nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim ponownie wypełnią się biegaczami. Powód? Czwarty bieg sezonu 2023/2024 w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W styczniu najszybszymi na 5-kilometrowej trasie okazali się Michał Żuchowski (triumfator klasyfikacji generalnej) oraz Dominika Łukasiewicz, która jest bliska zwycięstwa w „generalce”.

Zapisy w dniu biegu w biurze zawodów na polanie, w pobliżu Kempingu Dąbrowa. Opłata startowa to w biurze zawodów 45 zł w biegu głównym i 25 zł w biegach junior.

  • Godzina: 11:00

ZOOPARK w Targach Lublin

Podczas Lubelskiej Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK spotkasz przeróżne gatunki zwierząt – zarówno popularne, jak i te z odległych krańców świata. Poznasz ich zwyczaje, a także dowiesz się, jak prawidłowo zadbać o wychowanie, pielęgnację i żywienie swojego pupila. Spędzisz czas w strefie edukacyjno-animacyjnej, a dodatkowo znajdziesz wszystkie artykuły i akcesoria dla swojego zwierzaka.

Na odwiedzających czekają lemury katta, kangur walabia, małpki tamaryny, jeżozwierze, skunksy, surykatki, warany, węże i pająki, rasowe koty, psy i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych.

Bilety w cenie: 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny)

  • Godzina: 10:00-18:00

Szczegóły: Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK – zobacz atrakcje!

Festiwal Fantastyki Falkon

Falkon to największy po wschodniej stronie Wisły festiwal poświęcony fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów, gier i cosplayerów. Spędź w kreatywny sposób wolny czas, poznaj fantastycznych ludzi o podobnych zainteresowanych, nawiąż nowe znajomości i wspólnie dobrze bawcie się na konwencie.

Bilety w cenie 79 zł.

  • Godzina: 10:00-23:00

Szczegóły: Falkon – Wielkie święto fantastyki znowu w Lublinie. Zobacz, co na ciebie czeka w ten weekend!

Niedziela, 18 lutego

Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Niedziela, 18 lutego, to ostatni dzień otwarcia tegorocznej wystawy Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Z tej okazji bilety są dostępne z 20% rabatem. Park iluminacji Lumina Park Lublin to niesamowita atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tematem przewodnim jest „Historia Światła”

  • Godzina: 17:30-21:00 (ostatnie wejście możliwe jest o godz. 20:00)

Szczegóły: Tak wygląda Lumina Park Lublin w Ogrodzie Botanicznym UMCS [CENY BILETÓW, GODZINY OTWARCIA, JAK DOJECHAĆ]

Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji

Cykl otwartych spacerów z Przewodniczkami i Przewodnikami Inspiracji to nowa miejska propozycja spędzania wolnego czasu dla turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Lublina. W każdym miesiącu zaplanowano jeden bezpłatny spacer, a pierwszy z nich odbędzie się już w niedzielę,18 lutego.

  • Godzina: 11:00

Szczegóły: Niedzielne spacery z Przewodnikami Inspiracji. Nowy cykl spacerów tematycznych

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.