Pierwsza ofiara niskich temperatur w Lublinie. Leżał na ziemi przykryty kocem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
PARTNER SERWISU

Odczuwalna temperatura w nocy na minusie i pierwsza ofiara wychłodzenia w Lublinie. Zwłoki 47-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach Czerniejówki.

Ciało 47-letniego mężczyzny znajdowało się w okolicy ulicy Nadrzecznej, tuż nieopodal rzeki Czerniejówki. – Ciało leżało na ziemi, było przykryte kocem. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa KWP w Lublinie.

Pierwsza ofiara wyziębienia w Lubelskiem

To pierwsza ofiara wyziębienia w tym sezonie w województwie lubelskim. W ubiegłym roku na terenie naszego województwa doszło do 21 przypadków śmierci z powodu wychłodzenia organizmu.

Widzisz? Zareaguj!

Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. – Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego – apeluje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

fot. policja

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.