Gorzowska hala nadal niezdobyta. Minimalna porażka lublinianek

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Mimo wąskiej rotacji postawiły się rywalkom na ich terenie, ale do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin uległy PolskaStrefaInwestycji Enei AJP Gorzów Wielkopolski 69-73.

Mocne otwarcie meczu

Gorzowianki we własnej hali są zawsze groźnym przeciwnikiem, więc tym bardziej cieszy, że świetny początek meczu zaliczyły lublinianki (0-5). Rywalki co prawda zdołały szybko doskoczyć do akademiczek (6-5), ale po trójce Dominiki Ullmann znów tempo gry dyktowały mistrzynie Polski (6-12). Świetnie na parkiecie prezentował się duet Elin Gustavsson–Kylee Shook i w dużej mierze to właśnie dzięki niemu mogliśmy spokojnie spoglądać na tablicę wyników (16-25).

W kolejnej odsłonie znów gorzowianki zaczęły deptać lubelskim koszykarkom po piętach. Wykorzystały swoją mocną stronę, jaką są trzypunktowe rzuty, czym stopiły straty do przyjezdnych (24-27). Lublinianki również pokazały, że trafienia zza łuku nie są im obce i odpowiedziały precyzyjnymi rzutami autorstwa Shyli Heal i Dominiki Ullmann (29-37).

Koszykarka Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Niestety lubelska ekipa nie zdołała utrzymać tej zaliczki do przerwy. Trzypunktowy rzut rywalek na kilka sekund przed syreną pozwolił gospodyniom objąć prowadzenie (40-37).

Trzymająca w napięciu końcówka

Dobrze w drugą połowę weszła Heal, która najpierw popisała się celnym lay-upem, a następnie trafiła za trzy oczka (46-42). Po niej trójkę na swoim koncie zapisała Magdalena Ziętara, ale właśnie w tym momencie nastąpił mały zastój w lubelskiej ekipie (49-45).

Przez kolejne kilka minut zielono-białe nie były w stanie skutecznie zamknąć akcji, a przełamanie nastąpiło dopiero po trafieniu australijskiej rozgrywającej (52-47). W pierwszych minutach czwartej kwarty przyjezdne były dość często faulowane, a nadarzające się okazje z rzutów osobistych zamieniały na punkty (67-61).

Lubelski zespół do dalszej walki starała się poderwać Gustavsson, która zamykała kolejne ataki (71-67). Czas nie był jednak sprzymierzeńcem podopiecznych Krzysztofa Szewczyka, a gdy ten upłynął, tablica wyświetlała 73-69 dla koszykarek z Gorzowa Wielkopolskiego. Dla zielono-białych oznaczało to czwartą ligową porażkę w sezonie.

Przede wszystkim gratulacje dla zespołu z Gorzowa. Początek meczu był zdecydowanie na naszą korzyść. Fajnie w to spotkanie weszliśmy, realizowaliśmy wszystkie nasze założenia zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Gdzieś tam jednak potem stanęliśmy, może zabrakło nam tej świeżości. Jesteśmy w lekkim dołku, bo przegrywamy w Eurolidze i w polskiej lidze. Nasza rotacja była dziś dosyć krótka, więc to światełko w tunelu się pojawia. W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że nowe zawodniczki przyjdą i zobaczymy, w którą stronę to pójdzie – podsumowała Magdalena Ziętara, kapitan lubelskiego zespołu.

Jak oceniasz spotkanie lubelskich koszykarek?