Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Wybuch gazu, pożar w budynku szkoły, pożar lasu, wypadek samochodowy i zaginięcie osób w terenie leśnym. Z takimi zadaniami w ramach ćwiczeń ratowniczych Radzyń 2023 musieli zmierzyć się żołnierze z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz Zespół Zabezpieczenia Medycznego 2LBOT.
Ćwiczenia ratownicze „Radzyń 2023” z udziałem żołnierzy
w dniu 21 września w gminie Komarówka Podlaska, na terenie powiatu radzyńskiego, odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze o nazwie Radzyń-2023. W tych ćwiczeniach wzięli udział żołnierze 23. bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz Zespół Zabezpieczenia Medycznego 2. Lubelskiej Brygady OT. Głównymi zadaniami terytorialsów była pomoc medyczna dla poszkodowanych, zabezpieczenie i izolacja obszaru zdarzenia oraz działania poszukiwawcze mające na celu odnalezienie zaginionych osób.
Szczegóły: 22 września Dzień bez Samochodu. W Lublinie autobusem i trolejbusem bez biletu. Kto może skorzystać?

Ponad 200 zaangażowanych osób i sprzętu
Szkolenie zaangażowało około 200 osób, w tym funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, PCK, Pogotowia Ratunkowego, Lasów Państwowych, żołnierzy 19. Brygady Zmechanizowanej oraz specjalistów od zarządzania kryzysowego z administracji samorządowej. Organizatorem głównym ćwiczenia Radzyń-2023 był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Zobacz także: W sobotę mecz Motoru z Wisłą Kraków. Radny apeluje o darmowy parking dla kibiców posiadających bilety

Sprawdzenie gotowości służb na różne zdarzenia
Celem ćwiczenia było między innymi sprawdzenie gotowości służb do działań ratowniczych w obiektach użyteczności publicznej i obszarach leśnych w powiecie radzyńskim, doskonalenie taktyki prowadzenia tego rodzaju działań, udoskonalenie umiejętności organizacyjnych oraz ocena efektywności systemów łączności i współpracy między różnymi jednostkami.
Aktualne konkursy o vouchery

Po co przeprowadza się cykliczne szkolenia?
Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady OT od lat uczestniczą w takich ćwiczeniach, co pozwala im szybko i skutecznie reagować w przypadku rzeczywistych kryzysów i zapewniać wsparcie dla mieszkańców regionu oraz innych służb ratowniczych. Zgodnie z motto Obrony Terytorialnej „zawsze gotowi, zawsze blisko” oznacza, m.in. czujność i szybkość działania.
To cię zainteresuje:
- Sprawdź terminy pierwszych kursów redukujących punkty karne w Lublinie
- Kiedy zmiana czasu na zimowy 2023

Co sądzicie o działaniach OT w waszym regionie? Może sami służycie w takich jednostkach? Dajcie znać anonimowo w komentarzach pod artykułem.
Dodaj opinię