Zdawał na prawo jazdy 8 razy. Kierowca Hondy stracił je po dwóch miesiącach.

egzamin prawo jazdy samochód word lublin elka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ponad 100 km w terenie zabudowanym. Tak kierowca Hondy, którego zatrzymali lubelscy policjanci, pędził przez obszar zabudowany. Rażące przekroczenie dozwolonej prędkości pozbawiło go uprawnień.

Szarża w terenie zabudowanym zakończona utratą prawa jazdy

Wczoraj, funkcjonariusze ruchu drogowego z lubelskiej komendy policji przeprowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Osmolice, podczas której dostrzegli szybko poruszającą się Hondę. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca znacząco przekroczył dozwolony w terenie zabudowanym limit. Zatrzymano mu uprawnienia i nałożono sowity mandat.

Polecamy również:

Elektryczny radiowóz marki Kia
Elektryczny radiowóz marki Kia | fot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Osiem razy zdawał egzamin — w końcu pykło

Podczas legitymowania 22-latek, mieszkający w powiecie lubelskim, podkreślił, że utrata dokumentu jest dla niego szczególnie bolesna, ponieważ musiał podejść do egzaminu na prawo jazdy aż 8 razy, a otrzymał uprawnienia zaledwie 2 miesiące temu. Nałożono na niego mandat w kwocie 1500 złotych, przyznając jednocześnie 13 punktów karnych i zawieszając prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Sprawdź aktualne konkursy na Spotted Lublin:

Przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura jest główną przyczyną wypadków na drodze.

Czy kara, jaką otrzymał młody kierowca, jest w pełni zasadna? Dajcie znać anonimowo w komentarzach.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Oczywiście że został ukarany zbyt wysoko, po pierwsze dlaczego za jeden czyn jest się karanym 3-krotnie? Po drugie główna przyczyną wypadków jest prędkość a brak uwagi i ślepota kierowców

 2. *****pis jak widać nie masz o niczym pojęcia…
  1. Gość odebrał prawko 2 miesiące temu
  2. Gość zdawał egzamin na prawko 8 razy…
  3. Gość nie posiada an umiejętności ani doświadczenia
  4. Gość w terenie zabudowanym zapie***** ponad 100km/h

  Co można pomyśleć o takim gościu?
  Bardzo dobrze że został tak ukarany… za takie coś powinien zostać ponownie odesłany na egzanim… i do tego wysłać na testy psychologiczne czy aby z głową wszystko jest OK…