Zburzą kładkę na ul. Radziszewskiego – "Nikt z niej nie korzysta"

kładka dla pieszych umcs biblioteka chodnik ulica radziszewskiego

To już prawie pewne. UMCS rozbierze jedną z dwóch kładek w sąsiedztwie rektoratu. Powód? „Rozpadająca się kładka, z której praktycznie nikt nie korzysta”.

 

Kładka dla pieszych znajdująca się nad ul. Radziszewskiego prowadząca od rektoratu UMCS do budynku Biblioteki Głównej wkrótce zniknie. Wiążę się to z przymusową przebudową wejścia do rektoratu, które jest w opłakanym stanie.

 

– Wykonane przez projektantów odkrywki i prace sprawdzające stan techniczny wykazały, że dotychczasowe zadaszenie znajdujące się nad wejściem do budynku rektoratu, będące jednocześnie częścią kładki, nie może być wykorzystane i konieczna jest dobudowa do budynku nowego zadaszenia – informuje Katarzyna Kozielewicz z biura prasowego UMCS.

 

Żeby jednak do tego doszło Urząd Miasta Lublin musi wydać decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Następnie powstanie opracowanie projektowe w powyższym zakresie oraz będzie uzyskane pozwolenie na budowę i rozbiórkę.

 

Jak informuje Kozielewicz sytuacja ta ściśle wiąże się również ze stale postępującą degradacją kładki, która tak naprawdę od wielu lat nie znalazła zastosowania – nie była ona praktycznie użytkowana.

 

Przypomnijmy, że na terenie UMCS znajdują się dwie kładki: nad ul. Radziszewskiego i nowo wyremontowana nad Sowińskiego.

 

Koszt przebudowy wejścia do rektoratu i rozbiórkę kładki został zaplanowany w tegorocznym budżecie uczelni.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Proponuję ją najpierw otworzyc! Jak można korzystać z zakratowanego obiektu? Myślę, że wiele osób przeszło by wtedy górą zamiast przebiegać na dziko przez ulicę między autami.

  2. Już od kilku lat ta kładka jest zamknięta, to jak niby mamy z niej korzystać ?!

  3. Jak ktoś może z niej korzystać skoro wejścia z obu stron są zastawione, sami sobie przeczą.