Za mało miejsc parkingowych przy nowym kampusie UMCS. Uczelnia planuje rozbudowę parkingu

Kampus zachodni UMCS przy ul. Głębokiej
Kampus zachodni UMCS przy ul. Głębokiej | fot. Dominik Wąsik

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stara się o wydanie pozwolenia na budowę nowego parkingu na terenie kampusu zachodniego przy ul. Głębokiej. Parking ma służyć pracownikom i studentom uczelni.

UMCS rozbuduje parking na kampusie zachodnim

Oddana we wrześniu 2020 r. inwestycja przy ul. Głębokiej objęła realizację trzech funkcjonalnie połączonych obiektów. Od strony zachodniej wykonany został sześciokondygnacyjny budynek Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, zaś w skrzydle wschodnim zlokalizowany został Instytut Psychologii, który ma pięć kondygnacji. W tzw. łączniku (trzy kondygnacje) znajdują się części wspólne, takie jak: biblioteka, szatnia, barek oraz pomieszczenia techniczne.

Wokół budynków wchodzących w skład tzw. kampusu zachodniego UMCS ulokowano miejsca parkingowe dla pracowników i studentów. Oczywiście nie ma nic za darmo. Koszt parkingu dla pracowników uczelni to 200 zł za rok akademicki. Połowę mniej muszą zapłacić studenci, ale nie każdy może nabyć to uprawnienie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje pierwszeństwo zgłoszenia chęci. Ilość miejsc jest proporcjonalna do ilości studentów danego Wydziału/Instytutu.

Władze uczelni widzą, że obecny parking jest już niewystarczalny, dlatego w ostatnich dniach złożyły wniosek o wydanie pozwolenia na budowę nowego parkingu na terenie kampusu zachodniego.

„Na obecnym etapie planujemy na parkingu zapewnić 120 miejsc postojowych. Ilość ta może ulec nieznacznej zmianie na etapie uzgodnień projektowych. Powierzchnia parkingu wraz z drogą dojazdową, chodnikami, terenami zielonymi wyniesie około 7 tys. mkw. Wjazd na parking będzie kontrolowany za pomocą szlabanów” – mówi Aneta Adamska, rzeczniczka prasowa UMCS.

UMCS planuje pokryć budowę parkingu ze środków własnych.

„Koszty budowy parkingu zostaną oszacowane po zakończeniu prac projektowych. Planujemy rozpocząć prace związane z budową parkingu w bieżącym roku, a zakończyć je w pierwszej połowie 2023” – informuje Adamska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.