Wybielanie zębów – poznaj całą prawdę o zabiegu

wybielanie zębów
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Białe, proste i zdrowe zęby to dzisiaj niemalże wymagany element wizerunku. Stan zębów wiele mówi o tym, jak o siebie dbasz, a kiedy zęby nie spełniają oczekiwań, zawsze możesz je wybielić. Zobacz fakty i mity na temat wybielania zębów.

Zabieg wybielania zębów ma na celu usunięcie przebarwień oraz zmianę naturalnego koloru zębów. Istnieje kilka metod, ale najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą jest wybielanie tzw. gabinetowe, pod okiem specjalisty i z wykorzystaniem profesjonalnego preparatu wybielającego oraz światła.

W salonie Studio Bednara w Lublinie do wykonywania zabiegów wykorzystywane są sprawdzone i wysoce skuteczne preparaty, co warunkuje osiągnięcie możliwie najlepszych efektów.

Do wybielania zębów stosuje się nadtlenek wodoru w stężeniu 30-38% lub nadtlenek karbamidu. Zęby zostają uprzednio dokładnie oczyszczone a dziąsła zabezpieczone światłoutwardzalnym żelem. Następnym krokiem jest pokrycie zębów preparatem wybielającym i w większości przypadków pokrywa się zęby do przedtrzonowców. Kolejny krok to naświetlanie zębów specjalną lampą przez około 60 minut.

Czytaj także: Sekret gładkiej skóry gwiazd. Ta metoda depilacji nie ma sobie równych

Jak bardzo można wybielić zęby?

Zęby każdego człowieka mają inny kolor. W niektórych przypadkach naturalny odcień zębów jest dość ciemny, innym razem zęby są bardzo białe, ale jednocześnie podatne na przebarwienia. W większości przypadków możliwe jest wybielenie zębów nawet o kilka tonów, ale w przypadku naturalnie ciemnych nie można zagwarantować iście hollywoodzkiego uśmiechu, bo jest to zwyczajnie niemożliwe.

Każda osoba, która decyduje się na wybielanie zębów, powinna mieć świadomość tego, że jej zęby po zabiegu będą bielsze, ale tylko w takim zakresie, na jaki pozwoli kolor wyjściowy.

wybielanie zębów
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przeczytaj też: Keratynowe prostowanie włosów. 5 powodów, dla których warto

Czy wybielanie zębów osłabia je?

Pokutuje przekonanie, że wybielanie zębów doprowadza do ich osłabienia, a nawet zniszczenia i że takie wybielone zęby są łatwiej atakowane przez próchnicę, ale jest to nieprawda. Jeżeli zabieg wybielania jest wykonany profesjonalnie, to nie powinien mieć absolutnie żadnego wpływu na stan zębów. Dla zobrazowania wpływu preparatów wybielających warto dodać, że 6 godzin kontaktu zębów z takim preparatem jest porównywalne do 3 minut ich kontaktu z colą.

Czy wystarczy wybielić zęby raz w życiu?

Jeżeli Klient nie pije kawy, kolorowych napojów i wina oraz nie pali papierosów i wyjątkowo dba o stan jamy ustnej, a w dodatku nie ma predyspozycji do przebarwień, to rzeczywiście może się zdarzyć tak, że wykona jeden zabieg wybielania w życiu i drugi raz nie będzie tego potrzebował.

Jednakże rzeczywistość jest nieco mniej optymistyczna, dlatego że zęby ciemnieją praktycznie przez cały czas i czyszczenie oraz piaskowanie nie są w stanie usunąć nic ponadto, co znajduje się na szkliwie. Tymczasem przebarwienia może usunąć tylko ponowne wybielanie, dlatego w większości przypadków zabieg ten ponawia się co jakiś czas.

Przeczytaj także: Rozszerzone i pękające naczynka – porady, zabiegi i pielęgnacja skóry

Czy wybielanie zębów zawsze jest potrzebne?

Żyjemy w czasach, w których kult piękna jest traktowany bardzo, ale to bardzo rygorystycznie i to samo odnosi się do wyglądu zębów. Niektóre osoby mają naturalne zęby tak białe, że wybielanie nie jest im do niczego potrzebne. Jest pewna niepisana granica, po której przekroczeniu zęby wyglądają po prostu nienaturalnie. Wszyscy doskonale wiemy, jakie odcienie mogą mieć zęby, bo przecież każdego dnia widzimy uśmiechy innych ludzi. Przekraczanie pewnych granic przestaje być natomiast atrakcyjne, a staje się bardzo zauważalne i w przypadku osób z niesamowicie białymi zębami, każdy zwraca uwagę na fakt, że są one po prostu zbyt piękne i czasami zwyczajnie nie pasują do typu urody.

wybielanie zębów shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Tak więc przed zabiegiem trzeba na siebie spojrzeć krytycznie i zastanowić, czy to jest rzeczywiście potrzebne. Jeżeli zabieg ma poprawić estetykę czy zwiększyć samoocenę to wszystko jest ok, ale jeżeli wybielanie ma się stać sposobem na spełnienie niemożliwych wręcz standardów, to zwyczajnie nie warto tego robić.

Sprawdź również: Metody przedłużania i zagęszczenia rzęs – wybierz najlepszą dla siebie z pomocą specjalistów

Kiedy nie wolno wybielać zębów?

Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu wybielania. Pierwszym jest zły stan zębów, czyli  przede wszystkim próchnica bądź choroby dziąseł (parodontoza, zapalenie dziąseł). Wybielać zębów nie wolno także przed zagojeniem rany po ekstrakcji, po założeniu licówek lub aparatu ortodontycznego. Poważne przeciwwskazania to też ciąża oraz nowotwór skóry.

Zobacz to: 14 sekretów manicurzystek. Ujawniamy tajniki idealnych paznokci

Czy wybielanie zębów boli?

Zęby w czasie zabiegu i przez jakiś czas po nim mogą być nadwrażliwe, co może się objawiać ich reakcją na zimne lub gorące jedzenie albo kwaśny smak lecz występuje to naprawdę bardzo rzadko przy preparatach stosowanych w Studio Bednara.

Chcesz wybielić zęby, ale jednocześnie mieć gwarancję, że będzie to zrobione poprawnie i bez żadnego uszczerbku dla szkliwa? Skorzystaj z oferty wybielania w salonie kosmetycznym Studio Bednara. Szczegóły znajdziesz na stronie www.studiobednara.pl.

Grafika Bednara Rabat wybielanie min

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.