Sekret gładkiej skóry gwiazd. Ta metoda depilacji nie ma sobie równych

20170411112918 shutterstock 452934040 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Idealnie gładka skóra na zawsze, bez konieczności ponawiania zabiegu i z gwarancją doskonałego efektu? Teraz to możliwe – dzięki laserowi IPL możesz pozbyć się zbędnego owłosienia na długo.

Czym jest depilacja laserem IPL?

Laser IPL daje impulsywne źródło światła, które wytwarza mocne, ale rozproszone promienie świetlne o różnej długości, przez co mają one możliwość dotrzeć do różnych warstw skóry. Laser IPL wykorzystuje się w usuwaniu zbędnego owłosienia – urządzenie stosowane podczas zabiegu emituje światło o falach w zakresie 590 – 1200 nm.

Fale, które docierają do skóry, wywołują selektywną fototermolizę. Światło kierowane na skórę przekształca się w energię, a energia ta niszczy komórki, które odpowiadają za wzrost włosków. Melanina znajdująca się we włoskach pochłania energię cieplną i ciepło to przedostaje się do mieszka włosowego, a następnie blokuje wzrost macierzy mieszka.

Czytaj także: Keratynowe prostowanie włosów. 5 powodów, dla których warto

Nowe włoski w konkretnym miejscu po prostu już nie wyrastają. Z kolei te włoski, które znajdują się na skórze, obumierają i wypadają. Efektem jest idealnie gładka i atrakcyjna skóra.

O zalety depilacji z wykorzystaniem światła laserowego zapytaliśmy w salonie kosmetycznym Studio Bednara w Lublinie.

Zalety depilacji z wykorzystaniem lasera IPL

+ Trwały efekt – fotodepilacja jest zabiegiem dającym efekt na bardzo długo. Po zablokowaniu macierz nigdy już nie produkuje włosa, więc można całkowicie wyeliminować konieczność depilacji w takiej standardowej formie.

+ Oszczędność pieniędzy – co prawda zabieg depilacji na jeden obszar skóry to koszt rzędu 100-130 zł i na jeden obszar należy wykonać co najmniej 6 zabiegów, co daje koszt rzędu 600 – 1 000 zł, ale wbrew pozorom jest to opłacalne. Wystarczy zrobić prostą kalkulację – jedna depilacja woskiem to koszt 20-50 zł a zabieg należy powtarzać co kilka tygodni (zwykle 3 do 6). Załóżmy jednak, że średnio efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez 4 tygodnie. Rok ma 52 tygodnie, więc w ujęciu rocznym koszt depilacji woskiem to 1000-2600 zł. To ogromna suma. Nieco tańsza jest depilacja maszynką i preparatami do golenia, ale pomyśl – ile maszynek kupujesz rocznie? Ile kremów bądź pianek do depilacji zużywasz? W ciągu roku golenie może kosztować nawet kilkaset złotych.

+ Oszczędność czasu – zastanów się przez chwilę, ile czasu zajmuje Ci golenie nóg. 5 minut? A pach? Tyle samo czasu i do tego powtarzasz tę czynność nawet 2-4 razy w tygodniu. Depilacja za pomocą kremu to natomiast przynajmniej 10-15 minut. Wszystkie te metody są po prostu bardzo czasochłonne i trzeba znaleźć na nie czas. Niejednokrotnie jest tak, że przez depilację spędzasz pod prysznicem dwa razy tyle czasu. Tymczasem użycie lasera IPL pozwoliłoby Ci poświęcić ten czas na to, co lubisz.

+ Bezpieczeństwo dla skóry – maszynka do golenia działa na skórę drażniąco, wręcz zrywając z niej martwy naskórek, a często raniąc. Część preparatów do golenia, głównie te bez użycia maszynki mogą powodować pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie skóry albo wręcz doprowadzać do powstania reakcji alergicznych. Laser IPL jest bezpieczny, po ostatnim zabiegu skóra już nigdy nie musi być traktowana silnie działającymi preparatami, bo przez cały czas będzie gładka. Oczywiście po zabiegu z wykorzystaniem lasera IPL może się pojawić świąd skóry oraz zaczerwienienie, ale mija maksymalnie do pół godziny po zabiegu.

shutterstock 338967185
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Czy efekt idealnie gładkiej skóry osiąga się już po jednym zabiegu?

Światło lasera jest tak dobrane, żeby odpowiadać potrzebom każdej skóry. Teoretycznie bardzo intensywne światło mogłoby wyeliminować problem zbędnego owłosienia już przy jednym zabiegu, ale dla bezpieczeństwa intensywność pracy lasera jest nieco mniejsza, tak by nie zaszkodzić klientce. Po jednym zabiegu można pozbyć się do 50 – 70% owłosienia, dlatego zaleca się wykonanie przynajmniej sześciu zabiegów w celu całkowitej redukcji zbędnych włosków.

Przeczytaj też: Metody przedłużania i zagęszczenia rzęs – wybierz najlepszą dla siebie z pomocą specjalistów

Zalecania po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej

– Klientkom, które wykonują u nas zabieg laserowej depilacji, mówimy zawsze o właściwym postępowaniu pozabiegowym albo możliwych reakcjach. Całkiem normalne jest, że niektóre skóry mogą być po zabiegu zaczerwienione i może się pojawić uczucie swędzenia. Ponadto skóra będzie przez jakiś czas wrażliwsza na słońce, więc trzeba unikać opalania oraz korzystania z solarium. Czasami może się pojawić również przemijająca wysypka – mówi Marta Bednara, właścicielka Studio Bednara.

Pojawienie się wspomnianej wcześniej wysypki ma różną etologię. Może być związane zarówno z reakcją skóry na działanie lasera, jak i ze stosowaniem po zabiegu konkretnych kosmetyków. Trzeba pamiętać, że po depilacji skóra jest nieco uwrażliwiona, więc niektóre preparaty mogą działać na nią drażniąco.

Sprawdź również: 14 sekretów manicurzystek. Ujawniamy tajniki idealnych paznokci

Jeżeli Klientka chce posmarować czymś skórę, zalecane są kremy w postaci tzw. opatrunków w kremie do kupienia w aptece. Krem taki ochroni skórę i pomoże jej się szybciej regenerować.

Efekty laserowej depilacji są wprost fenomenalne. To jest właśnie ten sekret pięknej i wiecznie gładkiej skóry gwiazd. Po laserowej depilacji możesz zapomnieć o goleniu, wosku, piankach czy plastrach – Twoja skóra już zawsze będzie aksamitnie gładka.

Zobacz to: Wybielanie zębów – poznaj całą prawdę o zabiegu

Jeżeli chcesz się umówić na profesjonalny zabieg z wykorzystaniem lasera IPL w Lublinie, odwiedź www.studiobednara.pl

Materiał powstał we współpracy z Studio Bednara

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.