Metody przedłużania i zagęszczenia rzęs – wybierz najlepszą dla siebie z pomocą specjalistów

shutterstock 133430210
Metody przedłużania i zagęszczania rzęs | fot. shutterstock

Długie i pięknie podkręcone rzęsy to marzenie niemal każdej kobiety. Atrakcyjna firanka rzęs potrafi niesamowicie odmienić wygląd twarzy – odmłodzić ją i nadać jej zalotności. Zobacz, jak możesz poprawić wygląd swoich rzęs.

Przedłużanie rzęs – niezbędny zabieg czy moda?

Przedłużone rzęsy dają kobiecie ogromny komfort psychiczny, a także pozwalają znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie makijażu. Długie, gęste i ładnie wywinięte rzęsy mogą w niektórych przypadkach całkowicie zastąpić makijaż. Oczy są dzięki nim wyraźnie podkreślone, a spojrzenie nabiera głębi i seksapilu.

– Wiele naszych Klientek mówi, że po wykonaniu sztucznych rzęs ich makijaż sprowadzał się już tylko do nałożenia podkładu i ewentualnie pomalowania ust. Pokazuje to jasno, jak wiele potrafią »zrobić« same rzęsy – mówi właścicielka salonu kosmetycznego Studio Bednara w Lublinie.

Czytaj także: Sekret gładkiej skóry gwiazd. Ta metoda depilacji nie ma sobie równych

Ogromną zaletą przedłużania rzęs jest możliwość doboru metody i rodzaju wykorzystanych rzęs do indywidualnych preferencji Klientki, a także do jej problemów. W przypadku opadających kącików oczu możliwe jest ich optyczne otwarcie, a mocno podwinięte rzęsy powiększają oko i nadają mu świeższego wyglądu.

Rezultat przedłużania rzęs utrzymuje się kilka tygodni, a każde kolejne zabiegi polegają już tylko na uzupełnieniu, przez co skracamy czas zabiegu i analogicznie niższy jest też jego koszt.

Przeczytaj też: Keratynowe prostowanie włosów. 5 powodów, dla których warto

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – metody

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

W tej metodzie jedna sztuczna rzęsa doklejana jest do jednej naturalnej, więc w efekcie uzyskujemy jeszcze raz tyle rzęs. W metodzie tej klej nie ma kontaktu ze skórą, a używa się go jedynie do przyklejenia rzęsy doczepianej do naturalnej, więc ryzyko alergii jest znacznie mniejsze niż w przypadku doklejania pasków rzęs. Efekt przedłużenia utrzymuje się przez 4 tygodnie.

Naturalne rzęsy jednak systematycznie wypadają a wraz z nimi te doczepiane, dlatego wraz z upływem czasu efekt jest coraz słabszy i trzeba dokonać uzupełnienia. Przedłużanie tą metodą można wykonać rzęsami syntetycznymi, jedwabnymi bądź z norek.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1

W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy dokleja się dwie sztuczne, w tym jedną do samej rzęsy a drugą do podstawy powieki w miejscu, w którym wyrasta naturalna rzęsa. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie 2 razy gęstszych rzęs. Z uwagi na to, że w tej metodzie każda rzęsa jest bardziej obciążona, wybiera się rzęsy lekkie i delikatne – najlepiej z futra norek. Efekt utrzymuje się również około miesiąca.

Przedłużanie rzęs metodą 3:1

Metoda 3:1 pozwala na maksymalne przedłużenie i zagęszczenie rzęs i polecana jest przede wszystkim Klientkom, które mają bardzo krótkie i rzadkie rzęsy. W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy dokleja się 3 rzęsy z futra norek. Efekt również utrzymuje się około miesiąca.

Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go

W tej metodzie do naturalnych rzęs Klientki dokleja się rzęsy jedwabne. Zaletą tej metody jest szybkość wykonania, ale niestety czas trwania efektu jest znacznie krótszy – rzęsy przedłużane metodą Blink & Go utrzymują się tylko 2 tygodnie.

Sprawdź również: 14 sekretów manicurzystek. Ujawniamy tajniki idealnych paznokci

image6

Rodzaje rzęs wykorzystywanych do przedłużania i zagęszczania

• Rzęsy syntetyczne – rzęsy te nie uczulają, ale niestety mogą się bardziej plątać i są mniej elastyczne od rzęs naturalnych, dlatego ich pielęgnacji należy poświęcić więcej uwagi.

• Rzęsy jedwabne – powstają z protein naturalnego jedwabiu i cechują się lekkością oraz delikatnością. Są też odporne na kąpiele w basenie oraz makijaż. Można przy nich nosić także soczewki kontaktowe.

• Rzęsy z futra norek – z uwagi na różną długość i grubość, pozwalają na idealne dopasowanie do naturalnych rzęs i osiągnięcie bardzo naturalnego efektu. Nie obciążają rzęs, ale w niektórych przypadkach mogą powodować uczulenia.

Zobacz to: Wybielanie zębów – poznaj całą prawdę o zabiegu

Bezpieczeństwo przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs jest całkowicie bezpieczny, jedyne niebezpieczeństwo może mieć miejsce w przypadku uczulenia na rzęsy lub klej. Jeżeli Klientka nie jest uczulona na materiały, którymi wykonywany jest zabieg, a samo przedłużanie jest wykonane w sposób profesjonalny, to nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa.

– Niezwykle ważne jest wybranie dobrego salonu kosmetycznego. Takiego miejsca, w którym pracuje się na specjalistycznych materiałach i w którym zatrudnione są profesjonalne kosmetyczki. Trzeba pamiętać, że wszelka manipulacja w obrębie twarzy, a szczególnie oczu, wymaga dokładności i ostrożności – dodaje stylistka ze Studio Bednara.

Osoba wykonująca zabieg powinna przejść wcześniej specjalne przeszkolenie. Jest to konieczne nie tylko z punktu widzenia późniejszych efektów jej pracy, ale też bezpieczeństwa. Profesjonalnie przyklejone rzęsy nie mogą wbijać się w powiekę ani też nie mogą się zaczynać zbyt daleko na rzęsach naturalnych. W pierwszym przypadku mogłoby to skutkować bólem i zaczerwieniem powiek, a w drugim niechlujnym wyglądem.

Przedłużanie rzęs to obecnie bardzo popularny zabieg i warto wypróbować go na sobie, ale należy go wykonać w renomowanym salonie i przy użyciu najlepszych jakościowo materiałów. Jeżeli rzęsy przedłużane są profesjonalnie, to można korzystać z zabiegu nawet przed dłuższy czas bez żadnego uszczerbku dla naturalnych rzęs.

image3

Materiał powstał przy współpracy ze Studiem Bednara

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.