Metody przedłużania i zagęszczenia rzęs – wybierz najlepszą dla siebie z pomocą specjalistów

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs | fot. shutterstock

Długie i pięknie podkręcone rzęsy to marzenie niemal każdej kobiety. Atrakcyjna firanka rzęs potrafi niesamowicie odmienić wygląd twarzy – odmłodzić ją i nadać jej zalotności. Zobacz, jak możesz poprawić wygląd swoich rzęs.

Przedłużanie rzęs – niezbędny zabieg czy moda?

Przedłużone rzęsy dają kobiecie ogromny komfort psychiczny, a także pozwalają znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie makijażu. Długie, gęste i ładnie wywinięte rzęsy mogą w niektórych przypadkach całkowicie zastąpić makijaż. Oczy są dzięki nim wyraźnie podkreślone, a spojrzenie nabiera głębi i seksapilu.

– Wiele naszych Klientek mówi, że po wykonaniu sztucznych rzęs ich makijaż sprowadzał się już tylko do nałożenia podkładu i ewentualnie pomalowania ust. Pokazuje to jasno, jak wiele potrafią »zrobić« same rzęsy – mówi właścicielka salonu kosmetycznego Studio Bednara w Lublinie.

Czytaj także: Sekret gładkiej skóry gwiazd. Ta metoda depilacji nie ma sobie równych

Ogromną zaletą przedłużania rzęs jest możliwość doboru metody i rodzaju wykorzystanych rzęs do indywidualnych preferencji Klientki, a także do jej problemów. W przypadku opadających kącików oczu możliwe jest ich optyczne otwarcie, a mocno podwinięte rzęsy powiększają oko i nadają mu świeższego wyglądu.

Rezultat przedłużania rzęs utrzymuje się kilka tygodni, a każde kolejne zabiegi polegają już tylko na uzupełnieniu, przez co skracamy czas zabiegu i analogicznie niższy jest też jego koszt.

Przeczytaj też: Keratynowe prostowanie włosów. 5 powodów, dla których warto

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – metody

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

W tej metodzie jedna sztuczna rzęsa doklejana jest do jednej naturalnej, więc w efekcie uzyskujemy jeszcze raz tyle rzęs. W metodzie tej klej nie ma kontaktu ze skórą, a używa się go jedynie do przyklejenia rzęsy doczepianej do naturalnej, więc ryzyko alergii jest znacznie mniejsze niż w przypadku doklejania pasków rzęs. Efekt przedłużenia utrzymuje się przez 4 tygodnie.

Naturalne rzęsy jednak systematycznie wypadają a wraz z nimi te doczepiane, dlatego wraz z upływem czasu efekt jest coraz słabszy i trzeba dokonać uzupełnienia. Przedłużanie tą metodą można wykonać rzęsami syntetycznymi, jedwabnymi bądź z norek.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1

W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy dokleja się dwie sztuczne, w tym jedną do samej rzęsy a drugą do podstawy powieki w miejscu, w którym wyrasta naturalna rzęsa. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie 2 razy gęstszych rzęs. Z uwagi na to, że w tej metodzie każda rzęsa jest bardziej obciążona, wybiera się rzęsy lekkie i delikatne – najlepiej z futra norek. Efekt utrzymuje się również około miesiąca.

Przedłużanie rzęs metodą 3:1

Metoda 3:1 pozwala na maksymalne przedłużenie i zagęszczenie rzęs i polecana jest przede wszystkim Klientkom, które mają bardzo krótkie i rzadkie rzęsy. W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy dokleja się 3 rzęsy z futra norek. Efekt również utrzymuje się około miesiąca.

Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go

W tej metodzie do naturalnych rzęs Klientki dokleja się rzęsy jedwabne. Zaletą tej metody jest szybkość wykonania, ale niestety czas trwania efektu jest znacznie krótszy – rzęsy przedłużane metodą Blink & Go utrzymują się tylko 2 tygodnie.

Sprawdź również: 14 sekretów manicurzystek. Ujawniamy tajniki idealnych paznokci

Rodzaje rzęs wykorzystywanych do przedłużania i zagęszczania

• Rzęsy syntetyczne – rzęsy te nie uczulają, ale niestety mogą się bardziej plątać i są mniej elastyczne od rzęs naturalnych, dlatego ich pielęgnacji należy poświęcić więcej uwagi.

• Rzęsy jedwabne – powstają z protein naturalnego jedwabiu i cechują się lekkością oraz delikatnością. Są też odporne na kąpiele w basenie oraz makijaż. Można przy nich nosić także soczewki kontaktowe.

• Rzęsy z futra norek – z uwagi na różną długość i grubość, pozwalają na idealne dopasowanie do naturalnych rzęs i osiągnięcie bardzo naturalnego efektu. Nie obciążają rzęs, ale w niektórych przypadkach mogą powodować uczulenia.

Zobacz to: Wybielanie zębów – poznaj całą prawdę o zabiegu

Bezpieczeństwo przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs jest całkowicie bezpieczny, jedyne niebezpieczeństwo może mieć miejsce w przypadku uczulenia na rzęsy lub klej. Jeżeli Klientka nie jest uczulona na materiały, którymi wykonywany jest zabieg, a samo przedłużanie jest wykonane w sposób profesjonalny, to nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa.

– Niezwykle ważne jest wybranie dobrego salonu kosmetycznego. Takiego miejsca, w którym pracuje się na specjalistycznych materiałach i w którym zatrudnione są profesjonalne kosmetyczki. Trzeba pamiętać, że wszelka manipulacja w obrębie twarzy, a szczególnie oczu, wymaga dokładności i ostrożności – dodaje stylistka ze Studio Bednara.

Osoba wykonująca zabieg powinna przejść wcześniej specjalne przeszkolenie. Jest to konieczne nie tylko z punktu widzenia późniejszych efektów jej pracy, ale też bezpieczeństwa. Profesjonalnie przyklejone rzęsy nie mogą wbijać się w powiekę ani też nie mogą się zaczynać zbyt daleko na rzęsach naturalnych. W pierwszym przypadku mogłoby to skutkować bólem i zaczerwieniem powiek, a w drugim niechlujnym wyglądem.

Przedłużanie rzęs to obecnie bardzo popularny zabieg i warto wypróbować go na sobie, ale należy go wykonać w renomowanym salonie i przy użyciu najlepszych jakościowo materiałów. Jeżeli rzęsy przedłużane są profesjonalnie, to można korzystać z zabiegu nawet przed dłuższy czas bez żadnego uszczerbku dla naturalnych rzęs.

Materiał powstał przy współpracy ze Studiem Bednara


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.