Wraca temat budowy Alchemii. Miasto powołało specjalny zespół, który ma ustalić z inwestorem nowe terminy realizacji inwestycji

Wraca temat budowy Alchemii za Ratuszem
Wraca temat budowy Alchemii za Ratuszem | fot. Dominik Wąsik

Prezydent Lublina powołał specjalny zespół, który ma za zadanie ustalić ze spółką Arkady nowe terminy budowy parkingu z częścią handlowo-usługową tzw. Alchemii na działce za Ratuszem.

Ogrodzona blachą działka za Ratuszem w końcu przestanie straszyć

W ubiegłym roku informowaliśmy o zakończonej batalii sądowej pomiędzy Gminą Lublin a spółką Arkady, która ta na działce u zbiegu ulic Świętoduskiej, Lubartowskiej i Bajkowskiego miała pobudować podziemny parking z częścią handlowo-usługową. Info tu: Lublin przegrał sądową batalię. Inwestor nie musi oddawać miastu atrakcyjnej działki w centrum. Kiedy ruszy budowa Alchemii?

10 maja 2024 r. prezydent Lublina Krzysztof Żuk powołał zespół, którego zadaniem jest ustalenia nowych terminów zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Lubartowskiej i ul. Świętoduskiej będących w użytkowaniu wieczystym spółki Arkady. Przedstawiciele spółki utrzymują, że posiadają odpowiedni potencjał finansowy i organizacyjny dla realizacji wielopoziomowego parkingu podziemnego wraz z usługami. W skład tego zespołu weszli:

  • Artur Szymczyk – zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju;
  • Arkadiusz Nahuluk – dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin;
  • Agnieszka Mochol-Dul – zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin;
  • Magdalena Zbiciak – dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin;
  • Hubert Mącik – Miejski Konserwator Zabytków, Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji;
  • Zbigniew Dubiel – radca prawny, Koordynator Biura Obsługi Prawnej Urzędu Miasta Lublin;
  • Beata Bielawska – Zastępca Dyrektora ds. budownictwa usługowo-produkcyjnego w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin.

„Miasto w ramach powołanego zespołu zadaniowego poprowadzi dalsze rozmowy ze spółką, jednocześnie zobowiązując ją do zagospodarowania terenu przy ul. Lubartowskiej i ul. Świętoduskiej, dla których spółka jest użytkownikiem wieczystym. Zadaniem zespołu będzie także ustalenie ze spółką do końca 2024 roku nowych terminów realizacji inwestycji. Efektem tych ustaleń będzie nowa umowa w formie aktu notarialnego, wskazująca wiążące dla spółki terminy zabudowy” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Te informacje potwierdza również przedstawiciel spółki Arkady.

„Gmina Lublin powołała zespół do ustalenia terminów zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Lubartowskiej i ul. Świętoduskiej będących w użytkowaniu wieczystym spółki Arkady. Zadaniem zespołu jest ustalenie realnych terminów realizacji parkingu z częścią handlowo-usługową. Terminy te mają być opracowane do końca bieżącego roku” – mówi Marek Woliński ze spółki Arkady.

„Jeśli chodzi o inwestycję, to planowana jest w tym samym miejscu. Nie planujemy również większych zmian i zasadniczą jej częścią będzie parking podziemny na 315 miejsc parkingowych” – zapewnia Woliński.

ZDJĘCIA

Na terenie ogrodzonej działki przy ul. Lubartowskiej powstanie wielopoziomowy parking podziemny
Na terenie ogrodzonej działki przy ul. Lubartowskiej powstanie wielopoziomowy parking podziemny | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.