Uwaga na dziury w jezdni! 65 wniosków o odszkodowanie za uszkodzone auto

zapadnięte studzienki na al. Tysiąclecia Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Naprzemienne mrozy i odwilże spowodowały, że część dróg w Lublinie wygląda jak pobojowisko. Dziury nie tylko utrudniają ruch, ale też uszkadzają wjeżdżające w nie samochody.

Uszkodziłeś auto w dziurawej drodze? Możesz ubiegać się o odszkodowanie

Po lubelskich drogach według mieszkańców jeździ się fatalne. Ten stan rzeczy ma poprawić kolejne dwa miliony złotych, które mają być przeznaczone na łatanie ubytków w drogach.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Więcej pieniędzy na łatanie dziur po zimie. Dodatkowe 2 mln złotych

Tylko od początku roku do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie wpłynęło 65 wniosków o odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu w związku ze złym stanem jezdni – ubytki.

Złożone wnioski dotyczyły między innymi zdarzeń na ulicach: al. Tysiąclecia, Witosa, Graffa, Sowińskiego, Zorza, Droga Męczenników Majdanka (pod wiaduktem kolejowym), Walecznych i Nadbystrzycka.

„Zgodnie z zawartymi umowami odpowiedzialność z tytułu szkód spowodowanych ubytkami ponoszą wykonawcy – firmy, które na zlecenie miasta zajmują się bieżącym utrzymaniem dróg. To oni ze swoich ubezpieczeń płacą odszkodowanie, a nie Zarząd Dróg i Mostów” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.