Lublin. Więcej pieniędzy na łatanie dziur po zimie. Dodatkowe 2 mln złotych

studzienka kanalizacyjna deszczowa ubytek dziura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Radni zgodzili się na przesunięcia dwóch milionów złotych w miejskim budżecie na naprawę nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami.

Wraz ze śniegiem „stopniał” asfalt

Prezydent Lublina poinformował, że radni zgodzili się na przesunięcie dwóch milionów złotych w miejskim budżecie na naprawę dróg uszkodzonych w okresie zimowym. Przeciw było sześciu radnych z klubu PiS.

„Nadal szacujemy szkody, jakie ostre warunki zimowe spowodowały na lubelskich ulicach. Wystąpiły one przede wszystkim na drogach przynajmniej kilkunastoletnich i starszych” – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Aktualnie prowadzone są doraźne naprawy nawierzchni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno” lub lanym asfaltem.

Dodatkowe środki pozwolą na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w Lublinie w technologii betonu asfaltowego.

„Stopniowo będziemy obejmować te ulice kompleksowymi remontami, których koszt łączny wstępnie można oszacować na około 80 mln złotych” – zaznaczył prezydent Lublina.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.