Tutaj już nie zaparkujesz! Zamiast płatnego parkingu przestrzeń dla pieszych

IMG 20190801 134233
Koniec z parkowaniem na ul. Wróblewskiego | fot. Dominik Wąsik

W czwartek przed wjazdem w ul. Wróblewskiego znalazł się znak informujący o zakazie wjazdu za znak. Ma to związek ze zmianami, które miasto przewidziało dla tej małej ulicy.

Taką decyzję podjęto po tegorocznej edycji Carnavalu Sztukmistrzów, po tym jak na części ul. Wróblewskiego znajdowała się strefa sponsora festiwalu i na czas jej zajęcia wyłączono z użytku miejsca parkowania, które wchodziły w skład Strefy Płatnego Parkowania.

W ubiegły czwartek na początku ul. Wróblewskiego (boczna deptaka) stanął znak zakazu ruchu. Ulica jest teraz głównie strefą dla pieszych, wkrótce pojawią się tu też ogródki gastronomiczne pobliskich restauratorów.

Na ul. Wróblewskiego zostały tylko dwa miejsca postojowe dla niepełnosprawnych oraz jedno dla zaopatrzenia do 15 minut postoju. Wzdłuż ulicy zostały ustawione słupki uniemożliwiające parkowanie oraz elementy małej architektury.

Marek Poznański, który pełni funkcję menadżera Śródmieścia zapowiada, że podobne zmiany są planowane również na innych ulicach zlokalizowanych w centrum Lublina m.in. na ul. Zielonej i Krótkiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.