Turystyczne lubelskie – zwiedzaj region!

Turystyczne lubelskie - zwiedzaj region! - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Wakacje praktycznie za nami, a co za tym idzie ograniczamy też podróżowanie. Niemniej jednak, Lubelszczyzna oferuje tyle ciekawych miejsc, że wyjechać możemy bez żadnych problemów, ponieważ opisane w cyklu miejscowości znajdują się niedaleko Lublina.

Tak więc dodatkowy dzień wolnego możemy spędzić w pobliskich Puławach czy Kazimierzu. Mamy nadzieję, że cykl zachęcił was do oderwania się od zgiełku miasta, a może nawet do tego, by pokazać region znajomym czy rodzinie z innego krańca kraju. Podróżujmy jak najczęściej, zwiedzajmy, bo podróże kształcą, a wspomnienia zostaną z nami na zawsze.

Kończymy cykl podróżniczy, zatem zapraszamy do lektury podsumowującej.

Dalej niż do galerii

Głównymi obiektami naszych podróży stają się centra handlowe. Przy każdym stoisku znajduje się kustosz swojej małej galerii, zachwalający tandetne dzieła sztuki ze wszystkich stron świata. Szczególnie z Chin. Znajdzie się tam wszytko, dla każdego. Jednorazowy grill? Proszę bardzo! Kaczka do kąpieli? Jest! Gitara, perkusja, ukulele? W muzycznym, na minus jeden! Niezapomniane wrażenia? Brak! Wszystko to prawie jak z jednej reklamy o kartach kredytowych. Zaczynamy wspominać tani towar z półek, a nie wspaniałe widoki. Ignorujemy opowieści przewodnika. Wolimy wsłuchiwać się w głos rozchodzący się po hali sklepu, który opowiada nam o niepowtarzalnych promocjach. Przeto unikalna wyprzedaż co roku jest taka sama. Zacięta walka o zeszyty. Krwawa bitwa o karpia. Sprint i kopanina o crocsy. Starcia to nie byle jakie, a i często nie tylko na słowa.

Podróże! Podróże dla wszystkich!

W ciągłym biegu i pędzie, w natłoku spraw zapominamy o tym, że podróże to świetny sposób na relaks. Odrobina woli, pragnienie spokoju i chęć odpoczynku od miasta – to idealny plan na to, by zrobić sobie mini wakacje, nawet jednodniowe. A jest gdzie się wybrać; zarówno tuż za Lublin, jak i dalej. Podążać możemy szlakiem historyczno-kulturalnym, jak chociażby w Nałęczowie. Wybrać możemy się także na wędrówkę po wąwozach lessowych w Kazimierzu i tam spróbować tradycyjnie wypiekanego koguta, a w Zamościu przyjrzymy się jednej z najpiękniejszych polskich starówek. Nie zapominajmy o Roztoczu, gdzie otoczą nas lasy i jeziora, cisza i wszechogarniający spokój. Pamiętajmy, że każda podróż uczy nas czegoś nowego, a wspomnienia to najpiękniejsza pamiątka, jaką tylko możemy zdobyć.

Pokochajmy zwiedzanie

Kończymy cykl artykułów o turystyce. Przedstawiliśmy w niedawno publikowanych artykułach tylko kilka perełek regionu lubelskiego. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z lekturą naszych tekstów stwierdzicie, że warto wybrać się w podróż. Podróżowanie to swojego rodzaju wycieczka po centrum handlowym – gdzie poszczególnymi działami są kolejne miasta i miasteczka, a towarem to wszystko, co możemy w nich zobaczyć, kupić, sfotografować. W podróżowaniu bardzo ważna jest jeszcze jedna istotna rzecz – nigdy się nie znudzi i nigdy nie stanie się przesytem, jak sklepowy towar.

Artykuły z cyklu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.