Perła regionu, Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, turystyczne „trójmiasto” Lubelszczyzny.

Czas na zachodnią część województwa lubelskiego. Nadwiślańskie miasteczko jest kolejną pozycją na turystycznej mapie województwa, którą trzeba odwiedzić. Mowa tu o części trójkąta turystycznego, który tworzą Nałęczów, Puławy i Kazimierz Dolny. O turystycznym okazie Lubelszczyzny, czyli Kazimierzu Dolnym dziś.

Gdzie jesteś Kazimierzu?

Kazimierz Dolny ulokował się na trasie między rzeką Wisłą a wysoką, dochodzącą do 90 metrów, krawędzią Wyżyny Lubelskiej. Wkoło rozciąga się Kazimierski Park Krajobrazowy z malowniczym przełomem Wisły. Park oferuje także lessowe wąwozy, gdzie nagie korzenie drzew gęsto oplatają skarpy lessowego piachu, a to wszystko wykańcza bujna zieleń roślinności oplatająca piaskowe parowy.

Atrakcje turystyczne

Sam Kazimierz Dolny ma do zaoferowania przemyślaną oś urbanistyczną. Na kazimierskim rynku możemy podziwiać renesansowe, bogato zdobione kamieniczki, czy kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, obok którego nie można przejść obojętnie ze względu na bogato zdobione wnętrze. Jedną z atrakcji jest między innymi flotylla rzeczna, organizująca rejsy wycieczkowe po Wiśle i imprezy na statkach. Kursuje od września do października. Doskonała atrakcja dla młodych marynarzy. Poza zabytkami, festiwalami i zwiedzaniem Kazimierza Dolnego pieszo miasteczko ma do zaoferowania także inne atrakcje. Przejażdżki bryczkami mogą dostarczyć, szczególnie młodym, nie lada frajdy. Do tego organizowane są wycieczki po okolicach samochodami terenowymi. Dla pań, które pragną poprawić swoje naturalne piękno znajdą się obiekty SPA. A w momencie kiedy panie będą zażywać kuracji upiększających panów mogą pochłonąć kręgle. W Kazimierzu Dolnym znajdują się aż dwie.

Baza noclegowa

Warto dodać, że Kazimierz Dolny wraz z okolicznymi wsiami dysponuje szeroką pod względem standardu i rodzaju bazą noclegową. Dla każdego skorego do odwiedzin turysty znajdzie są odpowiednie miejsce noclegowe.  Od hoteli po pola namiotowe. Wszystko to po to, aby turyści mogli zatrzymać się na dłużej badając sam Kazimierz Dolny i jego okolice. Przypominamy, że pewne okresy w roku, do których należy wliczyć wakacje, charakteryzują się tym, że nocleg trzeba wcześniej rezerwować.

Miasto warte odwiedzin

Poznaliśmy już południe wyżyny lubelskiej. Poznajmy teraz zachodnio-północną część. Czas na Kazimierz Dolny, bo to kolejna perełka naszego regionu, która jest warta uwagi wszystkich. W szczególności mieszkańców Lubelszczyzny. Czar jakie roztacza miasto jest niesamowity, wręcz fantasmagoryczny. Szczególnie nocą, kiedy światła wypływają spod łuków budynków, a wkoło roztacza się zapach piwa i przepysznych kogutów z ciasta.

(fot. kazimierz-dolny.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.