Tour de Pologne 2022: Lublin – utrudnienia drogowe, objazdy, mapa

Tour de Pologne w Lublinie
Tour de Pologne w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W sobotę rozpocznie się 79. edycja Tour de Pologne. Tym razem meta pierwszego etapu wyścigu znajduje się w Lublinie, dlatego kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia. Sprawdźcie, jak wyglądają utrudnienia w Lublinie i mapa mety pierwszego etapu Tour de Pologne 2022.

W tym roku 79. wyścig Tour de Pologne odbędzie się w dniach 30 lipca-5 sierpnia. Aż trzy etapy będzie przebiegać przez województwo lubelskie, w tym jeden w całości. Pierwszy etap o długości 218,8 km wystartuje w Kielcach, a zakończy się w Lublinie. Drugi etap liczy 205,6 km i odbędzie się w całości na Lubelszczyźnie (start w Chełmie, meta w Zamościu). Kolejny etap o długości 237,9 km wystartuje z Kraśnika, a meta w Przemyślu.

Zobacz także: Tour de Pologne 2022. Aż trzy etapy w województwie lubelskim. Szansa na promocję regionu za ponad 1,6 mln zł

Pierwszy etap Tour de Pologne 2022 zakończy się w sobotę (30 lipca) w Lublinie. Drugim wydarzeniem sportowym tego dnia będzie także Tour de Pologne Junior. Tym samym, w Lublinie wystąpią duże utrudnienia w ruchu.

Tour de Pologne 2022 Lublin

Trasa wyścigu na terenie Lublina obejmuje: ul. Nałęczowską, al. Kraśnicką, Al. Racławickie, ul. Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i Plac Litewski. Całą trasę wyścigu zabezpieczy policja, natomiast ostatni kilometr odbędzie się przy całkowitym zamknięciu ulic: Dolnej 3 Maja, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście. Wyłączenie z ruchu tych ulic nastąpi od piątku (29 lipca) od godziny 8.00 do soboty (30 lipca) do godz. 22.00.

Pozostałe zmiany w organizacji ruchu obowiązujące od 29 lipca (piątek) od godz. 8.00 do 30 lipca (sobota) do godz. 22.00:

 • zamknięcie prawoskrętu i lewoskrętu z al. Solidarności w ul. Dolną 3 Maja; ul. Radziwiłłowskiej od ul. Niecałej; ul. Żołnierzy Niepodległej od ul. Ogrodowej;
 • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Ogrodowej;
 • zamknięcie ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Peowiaków; ul. Chopina od ul. Hipotecznej oraz ul. Ewangelickiej od ul. Jasnej;
 • utrzymanie nakazu skrętu w prawo z Al. Racławickich w ul. Lipową na skrzyżowaniu Al. Racławickie –ul. Lipowa – ul. Krakowskie Przedmieście. 

Ponadto, przed wjazdem peletonu do Lublina, w sobotę (30 lipca) od godziny 15.30, nastąpi zamknięcie al. Solidarności, na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do ul. Dolna 3 Maja. Pojazdy zostaną skierowane łącznicą na ul. Smorawińskiego. W tym czasie zostanie utrzymane zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego.

Służby mundurowe zabezpieczą ruch w obrębie ronda Kuklińskiego, zjazdu z ul. Poniatowskiego na al. Solidarności, skrzyżowania ul. Czechowska – ul. Lubomelska oraz na pozostałych skrzyżowaniach.
Dodatkowo, sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Chopina – ul. Ewangelicka będą funkcjonować w trybie „żółty pulsujący”.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Tour De Pologne 2022: trasa wyścigu Lublin
Tour De Pologne 2022: trasa wyścigu Lublin

Tour De Pologne Junior 2022 Lublin

Wydarzenie odbędzie się w godz. 11.00-14.30. Trasa wyścigu na terenie Lublina obejmuje: ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Akademicką, ul. Radziszewskiego, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, ul. Długosza, ul. Leszczyńskiego, ul. Czechowską oraz ul. 3 Maja. Wszystkie znajdujące się na trasie odcinki zostaną zamknięte dla ruchu.

Ponadto, zmiany w ruchu obejmują również:

 • zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego;
 • zamknięcie ul. Okopowej od ul. Chopina;
 • ustawienie zapór na skrzyżowaniu ul. Okopowa – ul. Lipowa, tak aby umożliwić przejazd z ul. Lipowej w ul. Okopową;
 • zamknięcie bocznych wlotów ul. Marii Curie-Skłodowskiej: ul. Grottgera i Uniwersyteckiej;
 • zamknięcie ul. Akademickiej od ul. Obrońców Pokoju;
 • zamknięcie ul. Sowińskiego od ul. Głębokiej oraz bocznych wlotów ul. Sowińskiego: ul. Langiewicza i Weteranów;
 • skierowanie ruchu z Al. Racławickich od strony ronda Honorowych Krwiodawców w kierunku ul. Głowackiego;
 • zamknięcie wzdłuż ul. Czechowskiej wjazdów na parkingi oraz stację paliw;
 • zamknięcie ul. Ogrodowej od strony ul. Czechowskiej – wjazd zapewniony w obu kierunkach od ul. Żołnierzy Niepodległej.

Ponadto służby mundurowe zabezpieczą skrzyżowania:  Al. Racławickie – ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego – ul. Popiełuszki, ul. Lubomelska – ul. Czechowska oraz ul. Chmielna – ul. 3 Maja. 
Dodatkowo, sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja będą pracować w trybie „żółty pulsujący”. 

W dniach 29-30 lipca, na zamkniętych odcinkach ulic, w miejscach postojowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. W czasie trwania głównego wyścigu oraz TdP Junior, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie skieruje komunikację zbiorową na trasy alternatywne.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Tour De Pologne Junior 2022: trasa wyścigu Lublin
Tour De Pologne Junior 2022: trasa wyścigu Lublin

Objazdy komunikacji miejskiej Lublin – Tour de Pologne

W związku z wyścigiem nastąpi też zmiana organizacji kursowania komunikacji miejskiej na liniach: 2, 3, 4, 7, 12, 13, 15, 18, 20, 26, 31, 32, 40, 44, 55, 57, 74, 150, 151, 155, 158. W czasie planowania przejazdu środkami komunikacji miejskiej w dniach 29 i 30 lipca należy uwzględnić, że czas podróży może ulec wydłużeniu, a niektóre przystanki mogą nie być obsługiwane.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.