Tour de Pologne 2022. Aż trzy etapy w województwie lubelskim. Szansa na promocję regionu za ponad 1,6 mln zł

Trzy etapy Tour de Pologne 2022 w województwie lubelskim
Trzy etapy Tour de Pologne 2022 w województwie lubelskim | fot. Łukasz Frączek, UMWL

Ponad 1,6 mln złotych za promocję regionu zapłacą lubelskie samorządy organizatorom tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Aż trzy etapy będzie przebiegać przez województwo lubelskie, w tym jeden w całości.

Samorządy zrzucają się na promocję regionu podczas 79. Tour de Pologne

W tym roku 79. wyścig Tour de Pologne odbędzie się w dniach 30 lipca-5 sierpnia. W peletonie znajdą się czołowi polscy zawodnicy, a także kolarze ze światowej czołówki. Tegoroczne TdP to ponad 1200 kilometrów, podzielone na 7 wymagających i widowiskowych etapów. Wszystko rozpocznie się w Kielcach, a wielki finał tradycyjnie odbędzie się na krakowskich Błoniach. Aż trzy etapy będzie przebiegać przez województwo lubelskie, w tym jeden w całości.

Pierwszy etap o długości 218,8 km wystartuje w Kielcach, a zakończy się w Lublinie. Drugi etap liczy 205,6 km i odbędzie się w całości na Lubelszczyźnie (start w Chełmie, meta w Zamościu). Kolejny etap o długości 237,9 km wystartuje z Kraśnika, a meta w Przemyślu. Czwarty etap (179,4 km) rozpocznie się w Lesku i zakończy w Sanoku. 178,1 km to długość etapu nr 5 prowadzącego z Łańcuta do Rzeszowa.

Szósty etap zaplanowany na 4 sierpnia, to tylko 15,4 km, ponieważ w tym dniu kolarze przystąpią do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. Rozpoczną czasówkę w Szaflarach, metę natomiast przewidziano w stacji narciarskiej Rusiński. Tour de Pologne 2022 zakończy się siódmym etapem na dystansie 177,8 km, który wystartuje ze Skawiny. Metę tradycyjnie zaplanowano na krakowskich Błoniach.

W czwartek (14.07) podczas specjalnej konferencji podpisana została umowa między samorządem województwa lubelskiego a organizatorem touru. Marszałek Jarosław Stawiarski z budżetu województwa lubelskiego na promocję regionu przeznaczy 783 tys. złotych.

Do zrzutki na promocję województwa dorzucą się również: Chełm, Hrubieszów, Kazimierz Dolny, Kraśnik, Lublin, Nałęczów, Zamość i puławskie starostwo. Spółka Lang Team (organizator TdP) łącznie otrzyma od lubelskich samorządów ponad 1,6 mln zł.

Tour de Pologne na Lubelszczyźnie

1. etap trasa Kielce – Lublin 30.07. Wyścig kończy się na Krakowskim Przedmieściu przy budynku poczty głównej.

2. etap trasa Chełm – Zamość 31.07. W Chełmie zawodnicy wystartują z pl. Niepodległości, a w Zamościu zatrzymają się przy Klubie Batalionowym przy ul. Józefa Piłsudskiego.

3. etap Kraśnik, powiat kraśnicki – Przemyśl 1.08. Wyścig rozpocznie się sprzed budynku Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy al. Niepodległości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.