Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Jak będzie wyglądało parkowanie po 10 lutego? Mieszkańcy zdezorientowani

Samochody zaparkowane w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie
Samochody zaparkowane w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zamieszanie wokół działania Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie. Według zapowiedzi SPP od 11 lutego miała przejść w zarządzanie MPK Lublin. Miejska spółka w grudniu unieważniła przetarg na dostawę parkomatów i systemu do e-kontroli. Umowy z obecnymi operatorami SPP wygasną 10 lutego. Jak więc będzie wyglądało parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania po 10 lutego? Sprawdzamy.

Nikt nie wie, co i jak

Do naszej redakcji odezwał się jeden z przedsiębiorców mający siedzibę swojej firmy w centrum Lublina. Jest on zaniepokojony faktem unieważnienia przez MPK Lublin przetargu na dostawę parkomatów i systemu e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami miasta, to właśnie MPK Lublin od 11 lutego miało przejść zarządzanie całą SPP.

O tym pisaliśmy tu: Parkujące pojazdy skontrolują autami z kamerami. MPK ogłosiło przetarg na e-kontrolę strefy płatnego parkowania

„Z racji na fakt, że ja i moi pracownicy korzystamy z bardzo dużej ilości abonamentów długoterminowych w Strefie Płatnego Parkowania, na których zakup wydałem niemałe pieniądze, zainteresowałem się tym faktem i po wykonaniu paru telefonów otrzymałem informację, że nic nie wiadomo co z przyszłością Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie” – pisze przedsiębiorca.

Mężczyzna podjął nawet próbę kontaktu w tej sprawie z Zarządem Dróg i Mostów, w którym, jak twierdzi, odbił się od ściany. W biurze Strefy Płatnego Parkowania mieszczącym się przy ul. Wschodniej uzyskał informację, iż biuro jest czynne jedynie do 10 lutego i został odesłany po szczegółowe informacje do Zarządu Dróg i Mostów.

„Jeśli nie będzie strefy to, w jaki sposób mam odzyskać pieniądze za opłacone długoterminowe abonamenty? Jako osobę prowadzącą interesy w centrum naszego miasta zastanawia mnie też fakt, że Lublin miałby zrezygnować bądź co bądź z dochodowego interesu, jakim jest strefa parkowania i zaczynam się obawiać czy nie ma w planie podwyższenia podatków od nieruchomości” – dodaje przedsiębiorca.

MPK nie komentuje, a Ratusz uspokaja

W pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z MPK Lublin, bo właśnie ta miejska spółka ma przejść Strefę Płatnego Parkowania od 11 lutego. Tam nie uzyskaliśmy żadnych informacji. Spółka skierowała nas do Urzędu Miasta Lublin, bo jak twierdzi, umowa na zarządzanie SPP nie została jeszcze podpisana.

„Przejęcie Strefy Płatnego Parkowania w trybie in house przez miejską spółką MPK Lublin będzie możliwe po zakończeniu procedury formalnej, którą sfinalizuje podpisanie umowy. W niej również zostanie określony termin rozpoczęcia świadczenia usług przez nowego operatora” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak zapewnia Ratusz, do momentu przejęcia Strefy Płatnego Parkowania przez MPK Lublin, strefa będzie obsługiwana przez jej dotychczasowych operatorów.

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie to ok. 2740 miejsc postojowych podzielonych na cztery podstrefy. Trzema z nich (A, B i C) zarządza spółka City Parking Group z Grudziądza. Czwartą, oznaczoną literą D, od czerwca 2021 r. obsługuje MPK Lublin. Umowy z obecnymi operatorami obowiązują do 10 lutego 2024 r.

Zobacz także: Obowiązują już nowe stawki za parkowanie w centrum Lublina. 3-godzinne parkowanie kosztuje teraz ponad 16 zł

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.