Placówki konsularnej nie ma już w tym miejscu od stycznia. Oznakowanie wprowadza w błąd kierowców

Koperty zarezerwowane dla Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. 3 Maja
Koperty zarezerwowane dla Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. 3 Maja | fot. Dominik Wąsik

Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie przeniósł się z początkiem roku do biurowca przy ul. Spokojnej. Mimo to nadal przed poprzednią siedzibą placówki konsularnej przy ul. 3 Maja są trzy miejsca zarezerwowane dla Konsulatu, a oznakowanie wprowadza w błąd kierowców.

Miejsca dedykowane dla Konsulatu

O tym, że Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie przeniósł się do biurowca przy ul. Spokojnej 2, pisaliśmy na początku stycznia, tu: Konsulat Generalny Ukrainy przeniósł się do biurowca. Mimo że budynek ma ochronę, to i tak pilnują go policjanci. Wcześniej przez blisko 14 lat placówka konsularna mieściła się w zabytkowej willi przy ul. 3 Maja, która w ostatnich dniach została wystawiona na sprzedaż.

Zobacz więcej: Zabytkowa willa w centrum Lublina wystawiona na sprzedaż. Wcześniej mieścił się w niej Konsulat Generalny Ukrainy

Mimo że Konsulat już nie mieści się przy ul. 3 Maja, przed budynkiem zostały trzy koperty zarezerwowane dla Konsulatu. To właśnie w tym miejscu przez całą dobę parkował radiowóz, w którym policjanci pilnowali placówki konsularnej.

Kolejka przed konsulatem Ukrainy w Lublinie
Kolejka przed konsulatem Ukrainy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Oznakowanie wprowadza w błąd kierowców

W tej sprawie odezwaliśmy się do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

„Dotychczasowe miejsca parkingowe wyznaczone przy ul. 3 Maja dedykowane Konsulowi Ukrainy zostaną włączone do Strefy Płatnego Parkowania. Projekt zmiany organizacji ruchu w tym zakresie został już opracowany i będzie w najbliższym czasie wdrażany w terenie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przed nową siedzibą Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. Spokojnej 2 wyznaczono cztery miejsca dedykowane placówce.

Koperty zarezerwowane dla Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. 3 Maja
Koperty zarezerwowane dla Konsulatu Generalnego Ukrainy przy ul. 3 Maja | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.