Zabytkowa willa w centrum Lublina wystawiona na sprzedaż. Wcześniej mieścił się w niej Konsulat Generalny Ukrainy

Zabytkowa willa przy ul. 3 Maja wystawiona na sprzedaż
Zabytkowa willa przy ul. 3 Maja wystawiona na sprzedaż | fot. Dominik Wąsik

Zabytkowa willa, która jeszcze do niedawna była siedzibą Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie, właśnie szuka nowego właściciela. W sieci pojawiło się właśnie ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości. Jaka jest cena?

Willa po Konsulacie Generalnym Ukrainy wystawiona na sprzedaż

Na początku stycznia informowaliśmy, że Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie z dniem 1 stycznia 2024 r. zmienił siedzibę z zabytkowej willi przy ul. 3 Maja 14 na nowoczesny biurowiec przy ul. Spokojnej 2. Konsulat Generalny Ukrainy mieścił się w pałacyku przy ul. 3 Maja od 2009 r. Wcześniej była to siedziba redakcji Kuriera Lubelskiego. Z informacji czytelników wynika, że było tu też przedszkole.

Zobacz także: Konsulat Generalny Ukrainy przeniósł się do biurowca. Mimo że budynek ma ochronę, to i tak pilnują go policjanci

Kilka dni temu na popularnym portalu z nieruchomościami na sprzedaż pojawiło się ogłoszenie dotyczące sprzedaży zabytkowej willi w samym centrum Lublina. Wiadomo, że budynek został wzniesiony w 1880 r., a za jego projekt odpowiadał arch. Walerian Pliszczyński.

DSCF0431
Zabytkowa willa przy ul. 3 Maja wystawiona na sprzedaż | fot. Dominik Wąsik

Nieruchomość jest ogrodzona, a przy wjeździe na parking wyłożony kostką (12 miejsc postojowych) znajduje się stróżówka. Murowana willa posiada cztery niezależne wejścia. Składa się z licznych pomieszczeń na 4 kondygnacjach: piwnica, parter, pierwsze piętro i poddasze.

Jak czytamy w ogłoszeniu, ostatni remont miał miejsce ok. 15 lat temu, czyli jak do tego miejsca wprowadzał się Konsulat Generalny Ukrainy. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 800 m kw.

Ile trzeba zapłacić za willę samym centrum Lublina? Cena to 8,9 mln zł netto (ok. 11 mln zł brutto), co daje ponad 11 tys. zł za m kw.

Zobacz także: Dom Złotnika – historyczna kamienica należąca do Palikota szuka nowego właściciela. Wiemy, ile trzeba za nią zapłacić

Zabytkowa willa przy ul. 3 Maja wystawiona na sprzedaż
Zabytkowa willa przy ul. 3 Maja wystawiona na sprzedaż | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.