Dom Złotnika – historyczna kamienica z XIX wieku szuka nowego właściciela. Wiemy, ile trzeba za nią zapłacić

Kamienica „Dom Złotnika” przy ul. Złotej 4 w Lublinie
Kamienica „Dom Złotnika” przy ul. Złotej 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wybudowana w XIX wieku kamienica przy ul. Złotej 4 w Lublinie, zwana „Domem Złotnika”, szuka nowego właściciela. Historyczny budynek wymaga obecnie remontu. Ile trzeba mieć w portfelu, aby posiąść kamienicę na Starym Mieście?

Kamienica na Starym Mieście na sprzedaż

Według Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” kamienica przy ul. Złotej 4 po raz pierwszy w źródłach pojawiła się w 1535 r. „Dom Złotnika” jest budynkiem piętrowym, wolnostojącym i podpiwniczonym. Dziś kamienica wymaga remontu.

Oferta sprzedaży kamienicy pojawiła się na popularnym portalu z nieruchomościami. W ogłoszeniu czytamy, że łączna powierzchnia użytkowa budynku to 125,20 m kw. Kamienica składa się z pomieszczeń na parterze (43,3 m kw.), pomieszczeń w piwnicy (37,6 m kw.) oraz na piętrze (44,3 m kw.).

Ile trzeba zapłacić za kamienicę na Starym Mieście w Lublinie? Cena to 1,3 mln zł, co daje ponad 10 tys. zł za m kw. Budynek wpisany jest do Rejestru Zabytków – nr rejestru A/989/1-2/, data wpisu 22.11.1989.

ZDJĘCIA

Kamienica „Dom Złotnika” przy ul. Złotej 4 w Lublinie
Kamienica „Dom Złotnika” przy ul. Złotej 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.