Oszustwo na Netflixa. Zamiast filmu cyberprzestępcy opróżnią ci konto. Fałszywe strony platform VOD

tv telewizja netflix
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tworzą fałszywe strony znanych platform streamingowych. Oszuści szukają kolejnych sposobów, by dobrać się do naszych funduszy. Ostrzeżenie w sprawie fikcyjnych stron z filmami i muzyką wydał CSIRT KNF. Zobacz, jak rozpoznać prawidłowy adres www strony z usługą.

Mnożą się fałszywe strony znanych platform

Oszuści w pomysłach na opróżnienie kont Polaków są bardzo kreatywni. Opisujemy kolejny przykład jak bardzo. Kilka dni temu CSIRT KNF — jednostka stworzona do zwalczania cyberprzestępczości opublikowała komunikat, w którym ostrzega przed fałszywymi stronami usług VOD, które imitują prawdziwe usługi.

Czytaj także: PODSZYWAJĄ SIĘ POD INPOST – STRONA DO SPRAWDZANIA PRZESYŁEK WYŁUDZA DANE

Lista adresów oryginalnych i tych od oszustów poniżej. Zwracaj zawsze uwagę na to, z jakim adresem www łączy się twoje urządzenie.

Co radzi Netflix w takich sytuacjach?

Dostawca usługi pisze na swojej stronie, że:

  • nigdy nie prosimy o podanie danych osobowych przez e‑mail ani SMS. Dotyczy to następujących informacji:numery kart kredytowych i debetowych, dane rachunku bankowego, hasła do sewisu Netflix.
  • Nigdy nie prosimy o dokonanie płatności przez witrynę ani usługę firmy trzeciej.
  • Jeśli SMS lub e-mail odsyła do adresu URL, którego nie rozpoznajesz, nie naciskaj/nie klikaj takiego linku. Jeśli już to zrobiłeś(-aś), nie wprowadzaj żadnych informacji na stronie, która się wyświetli.

Inne oszustwa, które warto znać:

Podsumowując, najważniejsze to zachować spokój i sprawdzić adres internetowy w zawartej wiadomości. Dokładnie weryfikujcie adres strony, na której się znajdujecie!

Czy zdarzyło Wam się dostać takiego smsa, lub email będącego oszustwem? Co robicie w takiej sytuacji? Dajcie znać anonimowo w komentarzu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.