Chciał sprzedać kierownicę do gier na popularnym portalu — stracił blisko 4700 złotych

Telefon z napisem uwaga oszustwo
Fot. pexels.com

Mieszkaniec Chełma chcąc sprzedać kierownicę do gier, wystawił ofertę na popularnym portalu internetowym. Osoba, która dokonała zakupu, przysłała link do płatności, z którego pokrzywdzony skorzystał, logując się do bankowości mobilnej. Jak się później okazało, ktoś kilkukrotnie dokonał płatności, posługując się danymi z karty.

Kolejna ofiara oszustwa internetowego

W środę do dyżurnego komendy zgłosił się 35-letni chełmianin, który poinformował o oszustwie internetowym. Z jego relacji wynikało, że wystawił na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży kierownicę z akcesoriami do gier za kwotę 850 złotych.

Ważne: Syrop wycofany z obrotu. Był sprzedawany także w Lublinie

Niebawem ktoś dokonał zakupu tego przedmiotu i przysłał link do płatności. Pokrzywdzony skorzystał z niego, logując się do bankowości internetowej. Podał dane karty płatniczej, login i hasło.

To umożliwiło oszustom dostęp do jego rachunku i dokonanie kilku płatności posługując się danymi z karty. Straty oszacował na kwotę blisko 4700 złotych.

Zobacz: Pierwsze butelkomaty w Lublinie. Wiemy, w których dokładnie sklepach

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach. Pamiętajmy, aby nie korzystać z przysyłanych nam linków do rzekomych płatności. Logując się do bankowości mobilnej, korzystajmy tylko z autoryzowanych stron. Oczekując na wpłatę ze sprzedaży na żadnym etapie transakcji nie powinniśmy podawać danych karty bankomatowej i zatwierdzać kodów autoryzacyjnych — informuje komisarz Ewa Czyż

W jaki sposób chronisz swoich bliskich przed takimi oszustwami?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na bank olx, bo co innego ? A ten typ strzelam, że dostał fake-link na whatsappa od bota, a ten się nabrał na „sprzedaż”. Urwa czy ludzie w końcu się nauczą, że nie klika się w podejrzane linki, to na pewno musi być to, znam masę przypadków że typ dostaje link na wordsappa ofertą z olx, z łamaną polszczyzną, a on jakby nigdy nic, wsłuchuje się w głos takiego wykolejeńca, którego zamiast zablokować lub napisać po prostu do niego wypad. Dyskutują naiwnie z takim czymś potem dochodzi do oszustw. Polecam czytać regulamin olx, tam wszystko jest.