Mocny start AZS UMCS Lublin: trzy medale w pierwszym dniu

lekkoatletka

AZS UMCS Lublin rozpoczął zawody lekkoatletyczne z impetem, zdobywając trzy medale: złoto, srebro i brąz. Dzięki temu klub znajduje się w czołówce rankingu medalowego.

Złoty medal dla Oskara Stachnika w rzucie dyskiem

Oskar Stachnik po raz trzeci z rzędu zdobył mistrzostwo Polski w rzucie dyskiem. W rywalizacji, która odbyła się pierwszego dnia zawodów, Stachnik zmierzył się z Robertem Urbankiem. Obaj rozpoczęli od wyniku 59.99 metra, ale to Stachnik, dzięki kolejnym próbom, osiągnął najlepszy rezultat 62.22 metra, zdobywając złoty medal.

Srebrny medal Marceliny Witek-Konofał w rzucie oszczepem

Nowa zawodniczka AZS UMCS Lublin, Marcelina Witek-Konofał, zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Jej najlepszy wynik, 54.29 metra, został zmierzony w drugiej próbie. To osiągnięcie potwierdza, że Witek-Konofał jest wartościowym wzmocnieniem dla drużyny.

Brązowy medal Patrycji Kapały na 3000 metrów z przeszkodami

Patrycja Kapała zdobyła brązowy medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy z czasem 9:42.09 PB. To kolejny medal w jej karierze, który potwierdza jej wytrzymałość i umiejętności w tej wymagającej dyscyplinie.

Pozostałe wyniki reprezentantów AZS UMCS Lublin

Krzysztof Hołub, wygrał swoją serię eliminacyjną na 400 metrów przez płotki z czasem 52.38, awansując do finału. Towarzyszyć mu będzie Oskar Gołębiowski, który był drugi w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 52.75.

Na 100 metrów mężczyzn do finału awansowali Jakub Lempach (czwarty z czasem 10.72) i Patryk Krupa (siódmy z czasem 10.81). Niestety, Hubert Kozelan zakończył rywalizację na etapie eliminacji (10.77).

Duże nadzieje wiązane są z dystansem 800 metrów, gdzie Bartosz Kitliński (1:53.32) i Michał Rozmys (1:53.48) awansowali do finału. Wśród kobiet Adrianna Topolnicka zagwarantowała sobie miejsce w finale z czasem 2:05.23. Na dystansie 400 metrów Alicja Wrona-Kutrzepa ustanowiła nowy rekord życiowy (52.30 PB) i wywalczyła awans, a wśród mężczyzn o medale powalczą Patryk Grzegorzewicz (46.70) i Mikołaj Kotyra (47.23 PB).

Czy myślisz, że AZS UMCS Lublin utrzyma swoją pozycję w czołówce rankingu medalowego? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnij artykuł znajomym!