Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki od czwartku w Lublinie

Festiwal Ojce i Dziatki
Fot. Materiał organizatora

Największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

O festiwalu Ojce i Dziatki

Międzypokoleniowy, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu.

Partnerski, bo stworzyliśmy ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów, odważne parcie do przodu to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie będzie działał festiwal.

Będziemy także w miastach partnerskich, niedalekich, niemal sąsiedzkich, nieco mniejszych, ale niczym nie ustępujących, pięknych, z bogatą historią i aspiracjami.

Miasta partnerskie to także odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy dysponują czasem dla wnuków, ale mogą mieć kłopot z przemieszczeniem do większych aglomeracji.

Sprawdź aktualne konkursy na Spotted Lublin:

Otwarty, bo cieszymy się, gdy miasto, instytucja, księgarnia lub wydawca chcą dołączyć! Razem można dużo, dużo więcej!

Wspólny, bo festiwal jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i produkcyjnym naszych niezawodnych wieloletnich partnerów. To, że możemy pracować razem, jest dla ogromną wartością!

Największy, bo to aż 10 miast (!) … To nie koniec. Festiwal zakłada aktywności nie tylko w miastach festiwalowych, ale też szereg atrakcji, w które można włączyć się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Festiwal, bo wierzymy, że kontakt z literaturą może być świętem. Chcemy świętować mądrze.

W tegorocznej edycji festiwalu w programie m.in. warsztaty z ilustratorami, spotkania z autorami, gry i zabawy, a także Ostry Dyżur Literacki.

Szczególnym wydarzeniem będzie wystawa „Dzieciaki. Janusz Stanny. Ilustracje”, któremu towarzyszyć będzie wyjątkowy pokaz multimedialny.

Wydarzenia przygotowane są tak, by stawały się mostami międzypokoleniowymi — inspirowały do podejmowania ważnych tematów, zbliżały pokolenia, pomagały się nawzajem lepiej poznać i zrozumieć, ale też by pokazywały, jak razem można spędzać czas.

Czytaj również:

Festiwal to też wydarzenie, które przez różnorodne aktywności staje się mostem do literatury dla dzieci, które jeszcze do czytania nie są przekonane. Dlatego książki, które rekomendujemy podczas wydarzeń, dotyczą zainteresowań dzieci, ich problemów, a jednocześnie mają interaktywną, dostępną formę. Poprzez warsztaty z ilustratorami będziemy zachęcać do działań twórczych i do zaufania wyobraźni.

Zapisy na wydarzenie przez link na stronie festiwalowej www.festiwalliteraturydzieciecej.pl

Program Festiwalu:

21 WRZ 2023

22 WRZ 2023

23 WRZ 2023

24 WRZ 2023

30 WRZ 2023

Wybierasz się na festiwal? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.