Miasto wkrótce zostanie zablokowane? Protest kierowców po zamknięciu toru

Miłośnicy sportów motorowych grożą, że zablokują miasto Lublin, jeśli prezydent Krzysztof Żuk nie podejmie z nimi rozmów na temat budowy nowego obiektu wyścigowego. Czy możemy liczyć na nowy obiekt?

Po niespełna 36 latach funkcjonowania Tor przy ul. Zemborzyckiej jest zamknięty od 1 stycznia. Teren ten dzierżawił lubelski klub Moto-Sekcja, ale właściciel działki wypowiedział umowę i od nowego roku zamknął obiekt. Nikt nie może tam wjeżdżać, przed bramą wykopano głęboki dół i wysypano ziemię.

Wjazd na tor jest zablokowany stertami ziemi wysypanej za bramą. Jednak od jesieni trwają intensywne rozmowy z miastem. Czy uda się wywalczyć nowy tor? W ciągu najbliższych tygodni wiele się wyjaśni.

Na Facebooku powstało wydarzenie, które gromadzi ludzi chcących wziąć udział w akcji.

– Wydarzenie powstało by poznać przewidywaną (wstępną) liczbę osób potrzebną do zgłoszenia w urzędzie liczby uczestników oraz ocenienia szans powodzenia tego typu wydarzenia – taka informacja znajduje się na wydarzeniu

Obecnie w akcji wzięło udział już prawie 3,4 tys. osób.

Do czasu uzyskania pozwolenia od władz miasta nic nie robimy, bowiem wszelkie tego typu działania są zgodnie z polskim prawem nielegalne – organizatorzy nie ponoszą za nie odpowiedzialności – jeżeli coś robicie to robicie to na własne ryzyko – My takim zachowaniom mówimy stanowcze NIE. – dodają

Jeśli prezydent nie będzie chciał rozmawiać z przedstawicielami wydarzenia kierowcy wyjadą na ulicę i zaczął blokować ulice – cyklicznie.

Link do wydarzenia

fot. archiwum

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.