Lublin: Nowa, większa strefa płatnego parkowania od przyszłego roku

fot. spottedlublin.pl

Nowa Strefa Płatnego Parkowania, która zacznie funkcjonować od przyszłego roku, będzie poszerzona i podzielona na dwa obszary zróżnicowane pod względem opłat. Proponowany wariant nie zakłada włączania do Strefy części miasteczka akademickiego – ul. Radziszewskiego (od ul. Akademickiej do ul. Sowińskiego), ul. Akademickiej (od. ul. Obrońców Pokoju do ul. Raabego) oraz ul. Raabego.

W proponowanym wariancie Strefa Płatnego Parkowania będzie miała granice oparte na: al. Solidarności, ul. Lubomelskiej, ul. Czechowskiej, ul. Leszczyńskiego, ul. Długosza, ul. Łopacińskiego, ul. Akademickiej, ul. Obrońców Pokoju, ul. Ofiar Katynia, ul. Lipowej, al. Piłsudskiego, rzece Bystrzycy, al. Unii Lubelskiej. Natomiast granice strefy centralnej pokrywałyby się z granicami obecnej Strefy. Opłata za pierwszą godzinę parkowania w strefie centralnej byłaby o 1 zł wyższa niż obecnie, zaś pierwsza godzina w strefie zewnętrznej pozostałaby na poziomie 2 zł.

Opinie odnośnie proponowanych granic strefy można zgłaszać na adres: [email protected] do 15 września 2015r. Uwagi mieszkańców w ramach konsultacji dotyczących wyboru jednego z dwóch rozwiązań: więcej informacji w tym miejscu

Podstawowym celem Strefy Płatnego Parkowania jest uporządkowanie zasad parkowania w centrum miasta oraz doprowadzenie do zmian zachowań komunikacyjnych u kierowców. Aktualnie obowiązujące w Lublinie stawki są jednymi z najniższych w całym kraju. Nowa propozycja jest zbliżona do zasad stosowanych przez inne miasta o podobnej wielkości.

Obecna Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie obowiązuje od 1 października 2012 r. Jej obszar ograniczony jest ulicami: Solidarności, Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, Żmigród, Podwale i pl. Zamkowy. Na jej terenie wyznaczonych zostało ok. 1700 miejsc postojowych obsługiwanych przez 90 parkomatów.

Nowa Strefa Płatnego Parkowania zacznie funkcjonować od 1 lipca 2016 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.