Lubelskie: W tej galerii handlowej otwarte są wszystkie sklepy mimo zakazu

ubrania sklep
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ze względu na epidemię koronawirusa galerie handlowe w całym kraju zostały zamknięte do odwołania. Są jednak wyjątki. Jedna z takich galerii handlowych jest otwarta w naszym regionie.

Zgodnie z nową regulacją do odwołania sklepy w centrach handlowych o powierzchni ponad 2 tys. metrów kw. muszą być zamknięte. W galeriach działać mogą tylko placówki, które prowadzą sprzedaż: żywności, produktów kosmetycznych, produktów leczniczych i medycznych, gazet, artykułów budowlanych lub remontowych oraz artykułów dla zwierząt domowych.

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe?

Gospodarka nie może być jednak zawieszone na tak długo, dlatego rząd przedstawił plan znoszenie obostrzeń. Pierwszy etap rozpocznie się 20 kwietnia 2020 roku. Od tego dnia zwiększą się limity osób w sklepach oraz w miejscach kultu religijnego. Będzie można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, otwarte zostaną lasy i parki.

Drugi etap to otwarcie bibliotek, muzeów, galerii sztuki, hoteli oraz innych miejsce noclegowych, a sklepy budowlane będą mogły działać również w weekendy. Galerie handlowe zostaną otwarte dopiero w trzecim etapie, razem z zakładami fryzjerskimi i salonami kosmetycznymi.

Kiedy rozpoczną się kolejne etapy? Tego nie wiadomo, premier Mateusz Morawiecki nie chciał podawać konkretnych dat, twierdząc, że zależne jest to od rozwoju epidemii w Polsce.

W tej galerii handlowej otwarte są wszystkie sklepy mimo zakazu

W piątek zostaliśmy poinformowani przez jednego z Czytelników o otwarciu wszystkich sklepów w Galerii Londyn w Kraśniku, gdzie obiekt funkcjonuje mimo obowiązującego zakazu. Jak się okazuje, Galeria Londyn ma powierzchnię mniejszą niż 2 tys. mkw. i nie obowiązują ją przepisy ograniczające funkcjonowanie obiektu.

„Nie ma podstawy do zamknięcia obiektu, ponieważ jest mniejszy powierzchniowo niż 2 tys. mkw. Dodatkowo zostały spełnione wszelkie kryteria bezpieczeństwa obowiązujące sklepy w czasie epidemii” – komentuje Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Galeria Londyn jest pierwszą galerią handlową w Kraśniku. W środku znajdują się sklepy takich marek jak m.in. House, Cropp, Sinsay, 4F, 50 Style, Top-secret, Diverse, Fabio’lo oraz Neonet.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Galeria otwarta „zaprasza” klientów, wszystko super pięknie, ale nikt jakoś nie wspomni że robiąc zakupy można dostać mandat 500 zł bez wyjątku jeśli akurat w tym samym momencie do galerii przyjedzie patrol policji.

  2. A o Obi w Lublinie ktoś zapomniał???
    Ma ze 3000 metrow i działa cały czas:)
    Takie obostrzenia?